Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JoinR

    senior tag

    válasz Tapsi #5641 üzenetére

    Igen, én csak az opció vásárlásra gondoltam, mint kockázatcsökkentő manőver...az eladás más tészta, csak a thread a vásárlásból indult.

  • stingy2

    senior tag

    válasz Tapsi #5641 üzenetére

    Az "opciózás" az egyik, hanem a legnagyobb felkészültséget kívánó kereskedési forma. Eleve tőkeáttételes derivatív termék.
    Persze ide is van W.B. idézetem : "A derivátumok pénzügyi tömegpusztító fegyverek."
    Aki elmélyed benne, és évek kemény munkájával "kitanulja", akár sikerrel is alkalmazhatja, mert pl. kockázatcsökkentésre is alkalmas: Veszek call-t, vagy put-ot, és a max. kockázat a kifizetett prémium. Ezzel lehet amúgy szép lassan darálni a számlát, mert mindig csak egy kicsit bukik az ember a tőkéjéből, ami majd egyszer csak elfogy :).
    Vagy az összetett opciós stratégiáknál is mindig előre pontosan kalkulált veszteség van. A "práblem", hogy sok esetben ez a kockázatcsökkentés az elérhető nyereséget is csökkenti.
    Pl. veszek egy call-t, tudom, hogy csak a vételárat bukhatom, ha elindul lefele az alaptermék. Mi van, ha az opció kifut pénteken, hétfőn meg a részvény, amit opcióztam, kilő, és már csak sokkal rosszabb áron tudok beszállni?
    Vagy ott a "betonbiztos" covered call. Elindul fel a részvény, és nekem lejáratkor oda kell adnom azon az áron, amin kiírtam a call-t. Ez csak a felszín kapargatása, a görögökről még nem is beszéltünk.
    Én kb. 8 éve beleástam magam az opciózás rejtelmeibe, de úgy 2 év tanulás és opciós kereskedés után rájöttem, hogy sokkal több befektetett munkával kb. ott vagyok, mintha beleültem volna vmi rv. etf-be, és türelmesen vártam volna.
    A lényeg, hogy teljesen egyetértek: műkedvelők, kezdők kerüljék, aki viszont szeretné kipróbálni tanuljon sokat, és eleinte csak játszós pénzzel szálljon be.

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák