Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackV

    senior tag

    válasz aAron_ #235 üzenetére

    "de nem igazán tudom ezzel mit lehetne kezdeni. Már egy ideje egyértelmű, hogy kínai központtal egy új ellenpólus kezd kialakulni szemben a nyugati világgal. USD szerepének csökkenése ennek természetes következménye."

    - Amit kezdeni lehet vele az az amit írtam, hogy lesz e dollár konkurencia ( nem birodalom bukás), és ebben a versenyben tartósan magasabb kamatok maradnak, hogy vonzó maradjon a dollár a kihivoval szemben. Csupán ebből az aspektusbol vizsgálom most.
    - A Kína elleni harc már régóta nem titok ez igaz, de eddig ez globalizált világban zajlott, az tök más, most pedig úgy néz ki két nagy blokkra szakad, amelyben az ellenfél sem lesz tétlen. Ha pl. csinálnak egy ritkafoldfem/arany alapú cbdc-t, amit a világ másik fele el is fogad, akkor az bizony konkurencia lehet.

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz aAron_ #235 üzenetére

    "Már egy ideje egyértelmű, hogy kínai központtal egy új ellenpólus kezd kialakulni szemben a nyugati világgal. USD szerepének csökkenése ennek természetes következménye."

    Ezt nagyon sokan nem tudják, mert a kedvenc médiumaikban 99 százalékban ennek az ellenkezőjéről olvasnak, pedig tavaly felgyorsult a Nyugat gazdasági térvesztése (elég, ha a Kínához soroló arab országokra, vagy az óriási növekedés előtt álló India távolodására gondolunk).

    j0k3r!

    "Megkérdezem akkor tőled is, amit a hasonló érvelésű emberektől szoktam:"

    Értem, hogy erre az összefüggésre kondicionált a média, de a gazdasági tényekkel történő érvelés nem politikai szimpátiaverseny. Arra reagálj, amit írtam: talán nem igaz, hogy Kínán keresztül, jelentős felárral jött az orosz LNG Európába?

    Tapsi

    "Mondjuk ez perpill nem annyira menő."

    Pozsár önmagában is elég menő, de nem is ez a lényeg: hasonló pozikba csak nagyon értelmes, jól képzett emberek kerülnek, ehhez képest a gazdaság alapvető összefüggéseit sem ismerő emberek hülyézik le őket rendszeresen.

    Az oroszok taglalásába nem megyek bele (a politika offtopic), de semmiféle radikális életszínvonal csökkenés nem volt náluk. Azok a szánalmas vágyvezérelt hülyeségek pedig főleg nem történtek meg, amiről a Telexhez hasonlók a háború kezdetén deliráltak. :N

    axioma

    Megint rosszul "emlékszel", hiszen egy konkrét dátumról van szó, amit az Energiahivatal is többször megerősített, persze ez soha nem zavarta össze azokat a zseniket, akik az Energiahivatalnál is sokkal jobban tudják értelmezni a vonatkozó joganyagokat.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

Új hozzászólás Aktív témák