Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rushmoon

    csendes tag

    válasz ngaba #2203 üzenetére

    Felülni az AI vonatra? Az IBM legalább 10 éve próbál pénzt csinálni ebből a témából, eddig nem sok mindent értek el vele.. Lásd Watson.
    Az elképzelés a szokásos ibm-es üzleti modell: a meglévő ügyfeleiknek próbálják eladni túlárazva, szolgáltatásként. Meg volt valami tapogatódzás az egészségügy irányába, diagnózisok automatizálása, ilyesmik. Szerintem IT-ban, amiből 10 év alatt nem sikerült pénzt csinálni, abból nem lesz semmi.

    Próbáltak meglovagolni a cloud hype-ot is anno, lett is termék, de azt sem hinném hogy túl sokan ismerik, piaci jelentősége nem túl nagy. Ezen kívül quantum computing témában jól haladnak, és hiába van kész szolgáltatás, le merném fogadni hogy itt is más fogja learatni a babérokat. Csak a nagyvállalatokat célozzák, nem lesznek ismertek a termékeik.

    Lehúztam pár évet ott mint alkalmazott, ezért valamennyire képben vagyok a dolgaikkal, de az átlag IT-s sem hallott ezekről, nem hogy az utca embere. Emiatt én biztosan nem vennék IBM részvényt. Volt, mivel kaptam juttatásként, eladtam. :D

Új hozzászólás Aktív témák