Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    válasz julius666 #1967 üzenetére

    Őszre igérték hogy összeér az alapkamattal. Na most ez szerintem szeptember vagy október végét jelent és ugye még 4% (a bejelentés előtt 5%) különbséget jelent, míg hónapokból 4 vagy 5 van (szeptember vagy október) attól függően hogy számolunk. Én az októbert tartom reálisabbnak, de a lényeg hogy haladni kell aztán megnézni a következményeket, ha túl drasztikus még mindig lehet picit lassítani, de szerintem továbbra is 100 meg 75 bázispont lesz a cél.
    Most ráéreztek erre az előre kommunikáljuk le dologra és ez úgy tűnik működik. Persze hülyeség lenne azt állítani hogy nem lesznek itt még akadályok elég akár csak az esetleges árstoppokra gondolni vagy pl hogy előbb vagy utóbb, de valaki úgyis elkezd majd fizetésemelést adni a dolgozóinak és az láncreakciót válthat ki (ami meg megint erősítheti az inflációt) tehát most nagyon helyesen addig kell ütni a vasat amíg meleg és ha majd romlik a hangulat akkor lassítani.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák