Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    Meg kell, h mondjam, nem egyszerű a tanárok dolga sem a házirend betartatását illetően. Az őszi tantestületi nyitóértekezleten előadást tartott nekünk a városi rendőrség bűnügyi alosztályának (?) vezetője a tanárok jogairól és kötelességéről. Gyakorlatilag mindenért ki lehetne őket hívni. És ezt javasolta is. Én személy szerint nem értettem egyet azzal, h a házirend, meg a rongálások stb. kapcsán mindig a rendőrökkel tartassunk rendet. Ugyanakkor tegnap előtt már szükség volt rá, amikor két roma leány összeverekedett.
    Hozzátartozik a dologhoz, h a rendőrség bevonása teljesen elfogadott amerikában. Ott, akit a rendőrök elvisznek mindig bilincsben viszik el, így lehetett oylan is, h nyolc éves kislányt bilincsben vittek a rendőrségre az óra zavarása miatt. Nem tudom kinek hiányzik ez, de ide vezeta sok jogászkodás a sulikban. Nem tudom, h pl. egy-egy munkahelyen hogyan viselik el emberek, h köpenyt kell hordaniuk, ki kell venni a piercinget, le kell venni az ékszereket, kinthagynia mobilt vagyis személyiségi jogaik ilyen mérhetetlen korlátozását? Vajon miért kell minden hülyegyereknek mobil a suliba?
    Hogy mit akarok ezzel mondani: a házirend a szülők tudtával készül (szülői munkaközösség), persze sok szülő azt sem tudja hányadikos a gyereke, sokmindent bele lehet írni. Van, ahol az énekkarra járást teszik kötelezővé azoknak, akiket az ének tanár alkalmasnak tart. Akinek nem felel meg, eltolhatja a biciklit másik suliba vagy a diákönkormányzaton/szülői munkaközösségen belül kezdeményezheti a módosítását.
    Ettől még vannak hülye, idegbeteg tanárok is, akik ''ok nélkül'' megbüntetnek valakit a házirend be nem tartásáért.
    Miért ez a topik címe, ami? Ugyan valaki idézne már valamilyen megsértett jogszabályt, törvénykönyvet!

    [Szerkesztve]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák