Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raulblanco07

    aktív tag

    válasz sith7 #20710 üzenetére

    Pontosság, és valamelyik másik is más néven ad még a pontosság csíkba.
    Szóval ez volt igazából a tippem, hogy mindkét stabilitásos cuccon van egy adag pontosságod, ami nagyon megdobja a stat DPS-t, de lényegében semmivel nem erősít, csak gagyi módon a dps mutató beszámolja neked hogy több pontossággal majd 1 golyó 3x is talál így a dps mutató az egekbe szökik, és ez nagyon jól néz ki, de haszontalan.

  • velizare

    nagyúr

    válasz sith7 #20710 üzenetére

    accuracy: pontosság
    stack, stacking: egymásrarakódás, összegződés, halmozás.
    tehát kb. amit te csinálsz.

    a jobb érthetőség kedvéért egy nagyon pongyola megfogalmazás következik. wall of text inc.
    az accuracy a fegyver szórásképét javítja. amikor vállhoz teszed a fegyvert, látszik a célzó hud, ahová mutat a pont a közepén, oda megy a golyó, szórás itt még nincs. lövés után viszont a pont helyét egy kör, vagy a kört érintő pontok veszik át, a terület, ahová lövés esetén a golyó érkezhet, kitágul, megnő, a golyó nem egy pontnyi kiterjedésű (értsd jól!) helyre érkezik, hanem random ebbe a területbe, ez a szórás (spread). ez folyamatos tüzelés esetén állandósul a maximális értéknél. az accuracy ezt a területet csökkenti, a körátmérő kisebb lesz, és a maximális értéke is csökken.

    a játék sajátosságából adódóan a dps kalkuláció felhasználja a accuracyt annak meghatározására, hogy egy ciklus (egy tár kilövéséhez szükséges idő+tárcseréhez szükséges idő) alatt milyen a találatok megoszlása a fejlövések és a testet ért lövések között. nagyobb accuracyval nagyobb fejlövés találati arányt feltételez. a fejet ért lövések alapsebzésébe beleszámít a fejlövés bónusz is, emiatta kritikus sebzés is a többszöröse lesz fejre.

    accuracy-t az én véleményem szerint akkor érdemes stackelni, ha a szórás sokkal (!) nagyobb, mint a célalak. biztos találatot ugye az eredményez, ha a szórás ugyanakkora, vagy kisebb, mint a célalak. ha a szórás nagyobb, mint a célalak, akkor lesznek célt tévesztett lövések is, de egy bizonyos határig akkor is érdemes fejre lőni, ha nem biztos a találat. a magyarázata annyi, hogy a non-crit fejlövés a headshot damage bónusznak köszönhetően az alapsebzés többszöröse is lehet. a crit chance nem tesz különbséget aközött, hogy fejet vagy testet ért a lövés, az esély kritikus sebzésre ugyanannyi, csak a többszörös sebzésalapon még jobban kijön a különbség kritikus találatnál.
    tipikusan nem éri meg accuracyt tenni az smg-kre. ha hatótávon kívül lősz, akkor ugyanis a sebzésre büntetést kapsz, ami miatt nem igazán éri meg még biztos találatnál sem lőtávon kívülre lőni azzal a fegyverrel. az smglőtávja pedig olyan 15-18 méternél éri el a határát, utána kevesebbet sebez, de igazság szerint szerintem 13nál tipikusan nem lövök többre vele. arnél ez a távolság 10 méterrel több.
    a tipikus fegyver, aminek egyértelműen jót tesz az accuracy a shotgun, mivel ott a szórás még közvetlen közelről (1-2m) is nagyobb, mint a fejalak.

    még valami: az initial bullet stability tökéletesen hatástalan automata és félautomata fegyvereknél.

    én személy szerint high sense-zel játszom (így kényelmes, és kicsi az asztalom is), én amiatt a stabilityt és a horizontal stabilityt használom cső alatt és a csőszájfékes mod egyik statjára is, mert kényelmesen célra tudok tartani, és nem kell küzdenem a visszarúgással.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák