Keresés

Aktív témák

  • Warp

    csendes tag

    válasz SpeedR #10630 üzenetére

    A Power Manager (Gyengébbek kedvéért :Energia kezelő) a noti energiagazdálkodásáért felel.
    Vagyis a proci órajelszabályzását, a fényerőt, hogy mennyi idő mulva vegye le a fényerő, és mennyire, hogy mennyi idő mulva kapcsolja ki a monitort, hogy mikor lépjen alvásba/hibernálásba, mikor, hány százalékos töltöttségnél kapcsoljon ki, ultrabayes optikát is ki tudja kapcsolni ha tétlen, stb. Mindezeket a beállításokat profilokba tudod menteni, amiknél meg lehet adni a beállításokat hálózati/akkus tápellátás esetére is.
    Az NHC ezeket a funkciókat részben átveszi+tud olyan extrákat, mint írtál.
    Ettől még, az IBM(Lenovo) hardvert a saját kezelőszoftvere érti meg a legjobban.
    CPU feszt nem érdemes állítgatni laptopnál, inkább a frekvenciaszabályozást érdemes optimálisan kihasználni. És erre a Power Manager a legalkalmasabb. Bevallom mást én se raktam föl.
    Feszültségállítgatás az tipikusan nem ajánlott, maximum, ha (az amugy is baromi jo hűtésű, és halk gépet akarod) abszolut kussba tenni, akkor még TPFancontrol-t érdems megnézned, de akkor meg a hdd lesz a legnagyobb zajforrás, akkor még egy ssd-t is nézhetsz mellé :)
    De akkor is ezek szerintem csak kiegészítik, és nem helyettesítik a PM-ert.
    Nagyon jól meg van csinálva, régi linux user létemre winnel használom jórészt, pont a hozzáadott szoftver miatt.

Aktív témák