Keresés

Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Obolony #10181 üzenetére

    Röviden: jó. Bővebben: nagyon jó. :) Egyrészt kicsi és könnyű, ami a gyakorlatban jóval inkább meglátszik mintha csak a sima számokat nézzük (pl. 12.1" vs 15.4"). Második gépként használom, amíg 15.4"-es notim volt, mindig gondot okozott helyet találni neki az asztalon. Ezzel ilyen probléma nincs. Van hely kulturáltan rákötni a csatlakozókat, nem kell törni a kábelt. Tetszik hogy nincs a billentyűzet mellett üres sáv (faltól falig kitöltik a gombok, amik ugyanakkorák mint egy asztali gépen), csak annyi helyet foglal amennyit kell, többet nem. A kijelző (szerencsére) matt, sztem TN paneles, de notinál ez nem annyira számít. Viszont LED-es, ami amellett hogy állítólag fényesebb (nem maxon használom, szal nemtom mennyivel) kevesebbet fogyaszt (ez már inkább fontos). A felbontása már talán túl jó is, időnként közelebb kell hajolnom az olvasáshoz. Magyarországon ez a veszély nem fenyeget, csak a kisebb felbontűsú (1280x800) változatot forgalmazzák. De sztem az is bőven elég ekkora méretnél. A procija LV-s, ami igaz hogy nem ULV mint az X301-ben, viszont gyorsabb is (1.8 GHz vs 1.4). Mivel a procin kívül más alkatrész is van a gépben, valszeg %-ban nem jelentene akkora fogyasztáscsökkenést az ULV az LV-hez képest, mint az LV a hagyományoshoz képest. (Igaz azóta bejelentették már az 1.6 GHz-s ULV procit, de olyat még sztem nem szerelnek be.)

    Most épp ezt használom, mert az asztali gépben behalt a RAID vinyók egyike. HD filmet lejátsza, játékon kívül mindent tud amit az asztali, tehát nem érzek semmi olyat hogy korlátozva lennék a géphasználatban.

Aktív témák