Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyimger

    őstag

    A GamePass keretében végre sikerült játszanom a játékkal, amire nagyon vártam már, több okból is. Az első ok maga az Obsidian volt. Az egyik kedvenc csapatom, nagyon sok kedvencemhez fűződik a nevük, zseniális játékokat csináltak és csinálnak a mai napig. Ha RPG-ről van szó, a nevük garancia a minőségre. És én kimondottan nagy rajongója vagyok a Fallout sorozatnak is, ami sok helyen visszaköszön a játék során, ahogy elhagyatott településeket fedezünk fel, ahol fosztogatókkal (itt martalócok) és különféle szörnyekkel találkozhatunk. De minél tovább haladtam a játékban, annál inkább körvonalazódott, hogy ez nem Fallout, inkább Knights of the Old Republic. Ami nem baj. A több bejárható bolygó ellenére nincs nyitott világ, csak nagy játékterek. Ami szintén nem baj. De ahogy nyílnak meg előttünk az újabb kikötők, és haladunk tovább a sztoriban, egyre inkább érződhet a játék lineárisnak. Rengeteg mellékküldetés van, amik gyakran igénylik, hogy visszautazzunk korábbi bolygókra (én azért is utazgattam, hogy olyannak adjam el a dolgaimat, akivel jóban vagyok = több pénz), de újabb bolygók, erősebb felszerelések, keményebb ellenfelek felé haladunk, ami a linearitás érzetét adja. Ez továbbra sem baj. Újrajátszás szempontjából so-so. Készítettem egy karaktert, amilyet általában ilyen játékokban csinálok, gyúrtam a képességekre, de még jóval a vége előtt elértem a 30-as szintet, ahonnan nincs hova tovább fejlődni. Végére értem a történetnek, elértem a karakterem határait és nincs már mit csinálni, nem is lehet folytatni. Ez különböztette meg számomra leginkább a Fallouttól, valahogy abban a játékban élni, a következméynekkel együtt élni kell/lehet. Ami erre az Outer Worldsre is igaz, ha a reputációtól függő ellenségeskedést komoly következménynek veszünk. Tetszik a bejárható bolygók gondolata, de mi különböztet meg egy Terra 2-t egy Monarchtól? Van nagy város, van kihalt vadon, a környezet elég hasonló, nincs nagy különbség. De nem vagyok negatív, szerintem nagyon jó a játék, a világa gazdag, a karakterek és a frakciók jól kigondoltak. Újrajátszanám-e? A közeljövőben nem, mert úgy érzem, mindent láttam, amit nyújtani tudott.

    "The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

  • gyimger

    őstag

    válasz Dlite #248 üzenetére

    Rég játszottam már vele, de a reload gomb hosszan tartása nem segít? Legtöbbször az szokott lenni, ha nincs dedikált.

    "The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

Új hozzászólás Aktív témák