Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Woodslave #1155 üzenetére

    A másikban ugyan már válaszoltam, de parancsolj:

    Nem hiányoltam, mert az első részben egyértelműek voltak a szerepek* illetve így volt íve a történetnek, a második résznél viszont a két főszereplő miatt ez változott, és szerintem (vagy inkább: számomra) ezért nem volt olyan katarktikus vége. Nem volt rossz a vége így sem, főleg, hogy a célt tulajdonképpen elérte: gondolkodik rajta az ember és most is beszélgetünk róla, ami jó, de bennem maradt hiányérzet.

    Szerk.: nem hinném, hogy ez kötekedés, tulajdonképpen teljesen jogosnak tartom a kérdésed. Amúgy is ezért van a fórum, hogy beszélgessünk dolgokról, semmi problémát nem látok abban, ha valakinek az enyémtől eltér a véleménye. Igazából mivel az egész élmény az adott játékoson múlik és teljesen szubjektív, itt nincsenek rossz meg jó válaszok szerintem, mindenkinek más élményt adott a játék. Én élvezem az ilyen diskurzusokat.

    *Szerk2.: Ott "én" voltam a "jó", a többiek a rosszak. (Oké, ennél árnyaltabb a kép, ha belegondolunk a dologba, de az egész dramaturgia erre volt felépítve.) Itt viszont "én" egyszerre vagyok "jó" és "rossz", ami nekem olyan disszonanciát okozott játék közben, amit a befejezés nem oldott fel, egy választási lehetőséggel viszont ki-ki vérmérséklete, szimpátiája, stb. szerint ezt megtehette volna. Egyáltalán nem biztos amúgy, hogy ez jobb megoldás lett volna – én viszont most annak gondolom.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • FunPro

    senior tag

    válasz Woodslave #1155 üzenetére

    "Hiányzott hogy válassz megölöd-e a világ és az emberiség utolsó reményét jelentő, annak megmentésén fáradozó lelkiismeretes orvost?"

    Azért arra kíváncsi lennék, hogy a jelenlegi világtörténelmünk során, hány ilyen orvost ítéltek el. :K

    Én továbbra is tartom magam, hogy ő volt a szükséges rossz.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák