Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz Mr X #901 üzenetére

    Abban igazából biztosak lehetünk, hogy tervben volt/van/lesz a folytatás. Nem akartak/akarnak megállni a 2. résznél, akármit is hantázzon Neil papa.

    Így valóban logikus döntés Ellie-t az élre rakni.
    DE! És most jön a nagy de!

    Amint említettem, számomra ez a jelenlegi második rész 2 okból nem állja meg a helyét. Ellie számomra nem elég kiforrott ehhez az egészhez, továbbá elmaradt a staféta átadása.

    Ha továbbra is kiállunk a folytatás ténye mellett, akkor miért kellett a második rész elején kicsinálni az első rész alappillérét? Miért kell itt belevágni a bosszúhadjáratba?

    Csinálhattak volna egy részt, amiben ott van Joel, ott van Ellie, feltűnik Abby és a brancsa, meg aki kell. A játék folyamán Ellie folyamatosan kúszhatott volna előre, a vége akár lehetett volna az is, ami itt történt az elején: Abby megöli Joelt. Kiadhattak volna a játékhoz egy Abby dlc-t (szigorúan PS5-ön, hogy az a konzol is fogyjon), amiben mélyebben meg lehetett volna ismerkedni a karakterrel, a motivációjával, az eredettörténetével az akármiével.
    És mind ezek után jöhetett volna a part 3, amiben Ellie elindul bosszút állni Abby-n. Tökéletes trilógia, és ezzel igazából minden játékos kritikát, minden bakit kiküszöböltek volna, amiért most savazzák őket.

    És most fog belőlem kijönni a "hater", ugyanis én még mindig azon az állásponton vagyok, miszerint Joelt csak azért kellett lekaszabolni itt, mert 1) fehér 2) férfi (ahogy már visszább is írtam), ezzel pedig egyértelműen nem 21. század kompatibilis. Magyarul, ha ő továbbra is itt van, akkor nem lehet leközölni azt a világnézetet, amit a mostani második résszel szerintük sikeresen megcsináltak.

    Esetleg bazári majmok írják a sztorikat a ND-nál, és még belém is több kreativitás szorult. Nem tudom melyikbe rosszabb belegondolni. :D

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák