Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz -Ben- #1478 üzenetére

    Én úgy emlékszem hogy Fuentes volt Nadal orvosa x ideig. Valami 200 körüli tasakot találtak Fuentesnél ami állítólag 36 emberhez tartozik. De nem feltétlen ezek miatt lett eltiltva bringás, hanem mert pl Schleck utalt valami pénzt Fuentesnek, meg akik el lettek tiltva ott se mindnél volt DNS analízis hogy összepárosítsák a tasakokkal őket, elég volt pl hogy az egyikre Valverde kutyájának neve volt felírva.. Meg a "könyvelsében" is voltak még álnevek. Egy részüket nem azonosították. Szóval a 36 tasakos emberből 12-13-at nem azonosítottak plusz a könyvelésben lévőkkel kb 20 -an voltak az azonosítatlan ügyfelek. A tárgyaláson Fuentesnek nem kellett megneveznie állítólag senkit, de a sajtónak mondta hogy teniszezők és focisták is voltak ügyfelei, igazán nagy nevek. Aztán a spanyol bíróság nevetséges büntetést szabott ki rá és a mintákat megsemmisítették anélkül hogy megpróbálnák kideríteni kikhez tartoznak. Szerintem Fuentes azért kapott enyhe büntetést hogy ne beszéljen és azért semmisítették meg a mintákat hogy ne derüljön ki kik voltak még az ügyfelei. Szóval a spanyol bíróság elsimította az ügyet(nyilván saját sportolói védelmében), a tökös kerékpáros szövetség meg eltiltott mindenkit akinek csak felmerült a neve Fuentesszel kapcsolatban. Ugyanis én úgy tudom sem a WADA sem az állam nem tilt el, hanem csak információkat ad és a sportági szövetség tilt el, talán még csak nem is a nemzetközi hanem az országos(persze a nemzetközi nyomására.)
    Egyébként én nem mondom hogy doppingolt, annak idején elég jól nyilatkozott hogy Fuentes mondja el a neveket, meg miután megsemmisítették a tasakokat sajnálta a dolgot, hogy nem derül ki az igazság.
    Szóval csak annyi a kapcsolat hogy volt Fuentes az orvosa, spanyol, Fuentes említett nagynevű teniszezőket akik az ügyfelei voltak és a spanyol bíróság hagyta hogy maradjanak azonosítatlan ügyfelek.

Új hozzászólás Aktív témák