Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxox

    addikt

    Teás Story-m

    Volt szerencsém kínában (Peking) elmenni teaházba (mielött mindenki burzsoának tart 6900 huf volt a repülőjegyem...oda-vissza :DDD )...utolsó nap a maradég 3000 forintunkat az asszonal, úgy döntöttünk, hogy Mcdonald's-ra és reptéri taxira költjük..imádjuk a kínai, távol-keleti kosztot, de egy hét után, már vágytunk valami "hazaira", a robbantot csirkék után.

    lényeg a lényeg, Peking-ben a tea, olyan kb mint nálunk a sajt, meg a joghurt....minden bevásárló központban tukmálják az emberre, kis tálcás lánykák, és viszonylag olcsón kapsz fél-1 kilót ajándékba....és olyan, hogy méz, cukor, édesítő, citrom, nincs sehol sem a teához...csak úgy magába isszák, ha éppen virág úszik benne, akkor virág, ha éppen valami fel nem ismerhetőből van benne, akkor találgathat az ember. (persze mint a sajtnál, a jobbaknak a csillagos ég az ára...nekünk még kivételesen megfizethető az ottani drága....dehát jó a rokonoknak a sima)

    Szóval éppen még sétálgattunk a belvárosba (ami egyébként kisebb mint a pesti), mikor leszólított minket két korunkbeli fiatal, hogy áhh honnan jöttetek, mit csináltok, mit szeretnétek megnézni...a szokásos valamit el akarunk adni bevezető szöveg...Mikor az ember mondja, hogy Hungary, akkor mind egyféleképpen reagál, hogy "tényleg??", "ohh de jó", "az jó hely"...stb-stb...de mikor visszakérdez az ember, hogy tudja-e hol van kishazánk...akkor állandó "nem" a válasz.

    Szóval mondták, hogy éppen tea-ceremóniára igyekeznek (Shanghaiból jöttek), merthogy ma van a tea ünnepe...nincs-e kedvünk velük menni...mivel tudtuk, hogy 500forint értékű juanért vettünk majd 1kg teát, nem vaciláltunk, úgy se voltunk még az old-chinatown-ban...éppen, hogy megérkeztünk (mint a filmekben keskeny, nyüsgő sikátoros utcácskák), épphogy elkezdtem fotozni, az asszon't már be is kisérték az egyik épületbe...siettem utánnuk, második emelet, utcára néző kis helység, az asztalon vagy 20 üvegecske teafűvekkel, az ablak elbarikádozva egy polcal amin díszdobozos teák voltak...háromszor mondtuk, hogy az utolsó napunk, és, hogy mégis mennyi lesz ez, mert végesek a pénzügyi lehetőségeink..ohh ne féljünk, nem drága, ők is diákok, és itt olcsó a tea...hát lássuk...bejött egy kis kimonós lányka, és mondta, hogy 7 teát fog megmutatni, amiből ha ízlik akkor lehet is venni utánna...kiforrázott 4 fél-feles pohárkát, és elkezdte...csinált egy-két flikk-flakkos mozdulatot közben, és elmondta, hogy melyik tea éppen mire jó (vesére, hajra, bőrre, szemre, potenciára...stb.stb)..minden teából 3 pohárral (pohárkát) kellett inni, és minden üres poharat kiforrázott, majd csinált néhány hókusz-pókuszt a következőnél ismét...közben hoztak egy kis rágcsálni valót...eleinte egy kicsit para voltam, és próbáltam arra figyelni, nehogy azt vegyem észre magamon, hogy álmosodok, vagy fáradékony vagyok (kicsit amúgy is túlkombinálom az ilyen dolgokat..de jobb, mint papírok-pénz nélkül Peking külvárosában ébredni).
    A teák között volt olyan aminél 1 pohárig jutottam (főleg, hogy itt sem volt természetesen semmi ízesítő, hogy felhigíthattam volna két kanál cukorral), de volt olyan miből repetáztam (főleg a gyümölcs teák voltak isteniek)...kb 1 óra volt az egész mutatvány...

    Majd az egész végeztével, felajánlották, hogy akkor vehetünk teát..mondtam, a leendő oldalbordának, hogy egy gyümölcsös-re befizetek, majd veszünk ki még pénzt, de olyat vennem kell...oké-oké, 8000 forintért adnak 250g-t, mennyit szeretnénk?....
    huhh...ha itt ilyen árban mérik a teát, akkor eddig tartott a tuti buli...kikértük a számlát...29000 forint volt kettőnknek az össz néhány deci tea...persze a két szegény diákot nem sokkolta a hír, nyugodtan közölték, hogy ők tudták, hogy ennyi..és higgyük el ez olcsó (29k kínában igen nagy pénz...mikor 1 juan a buszjegy) ...egyértelmű volt bennem, hogy magyar mintára lehúzzuk a külföldi vendégeket. Mondtam nekik, hogy nincs annyi készpénzünk, és ha lenne se fizetnénk ki...mondták, hogy ne féljünk itt elfogadnak credit card-ot is...persze...addig húzták volna a leolvasóban, míg van rajta valami...(sajnos a nők ilyenkor, kicsit naívak, ezért még az asszont is győzködnöm kellett, hogy mi a helyzet...ekkor természetesen felajánlották, hogy nem gond..fizessünk amennyit tudunk...ekkor kiment a kimonos lányka (ekkor kezdtem el igen parázni, mert már azon gondolkodtam, hogyha ez két szumos (tudom, hogy nem japán) bajnokkal jön vissza, akkor gatyára vetköztetnek és kiraknak minket...szerencsémre egyedül jött vissza..ekkor kidobtam az asztalra a maradék juanunkat, és kirángattam az asszon't...elég szar úgy sietni az utcán, hogy arra számítasz, hogy valaki jön utánnad, és mikor hátra tekintesz néhány száz ugyanolyan arc néz rád....szerencsésen megúsztuk.

    Szóval aki teaceremóniára megy kínába...legyen óvatos!

    bocs, ha kimaradt néhány betű...de mikor gyorsan írok, előfordul.

    oxox

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Új hozzászólás Aktív témák