Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raynes

    tag

    válasz Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ #854 üzenetére

    Nekem ízlett a Bravos, pedig a zöld teát nem annyira szeretem. Finom mangós és mindenféle trópusi, egzotikus ízesítéssel van, nagyon kellemes szerintem. A Dilmah-t még nem próbáltam, otthon nekem túl drága volt, itt külföldön meg nem kapni.

    Ami szerintem nagyon rossz zöld teában, az a Pickwick, Tesco, meg a lidl-ös Lord Nelson. A Teekanne-t meg én tartom hulladéknak, igaz abból csak fekete teát ittam.

    Amúgy egy fun story: két hete meló közben láttam az automatán, hogy nem csak black tea van, hanem white tea is. Megörültem, hogy ezt az igényességet, fehér teát automatában, ez olyan ritkaság, amit ki kell próbálni. Közben meg black tea volt tejjel, ráadásul ihatatlanul rossz is, mindezt egy teaívó nemzetnél, Anglia kellős közepén. Nem normálisak ezek. Tudom, az automatás cuccok olyanok is, nem is tudom, hogy miben reménykedtem, de azért durva volt. Kávénál tényleg úgy van, hogy a black coffee az üres kávé feketén, a white coffee pedig tejjel van, de ezt teára nem lehetne átvinni elvileg, mert a white tea nagyon mást jelent, fermentálatlan teát, ami eleve másfajta teacserje leveléből készül.

  • Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ

    tag

    válasz Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ #854 üzenetére

    bocsánat, a kávé topikban volt... :B (ott kérdezte vki)
    #31978

    ilyen szűrőim vannak:

    és mindenképp javaslom elmenni a Flying Bird-be és a Zhao Zhou-ba! más világ, más árak, más minőségi kategória, de mind2 nagyon magas minőség! ;) (mind2 Bp)
    az előző inkább teabolt, ahol mindig lehet kóstolni, az utóbbi meg teázó, ahonnan tudsz haza IS vinni, és vannak eszközök IS! :)

    Raynes: félreérted a hangsúlyozást... :DDD mindenféle filteres teát -hacsak lehet- messziről kerülök! a zöldtea, különösen silány filteresben! (a Lipton Indonesian Sencha piramisos egész ok volt pl...) az ízesítetettek, meg azért ízesítettek, h elnyomják a silány teaminőséget! :DDD (karácsonyi a tea, az a legjobb... v a random 'szálas' gyümölcstea, és nincs benne más gyümölcs, mint csipke, alma... :D )
    nem azt mondom én is 'napi teának' 2féle ízesítettet iszom: Ahmad EarlGrey (bergamott) és szintén Ahmad kadamommos... de tudom, h ez nem magas minőség, ellenben szálas tea, és olcsó! (1900Ft/500g)

    [ Szerkesztve ]

  • kk831228

    addikt

    válasz Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ #854 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek!! :R

    Mindenképp szálas teát szeretnék, viszont olyat amit nem annyira bonyolult elkészíteni irodába se. Na most néztem volna egy ilyet amivel be tudnám lőni a vízhőfokot is pontosan... : [link]

    Érdemes lenne, vagy fölösleges...?? :F

    Kellene egy Teáskanna, mindenképp átlátszósat meg egy jó szűrő, meg persze jó alapanyag... Ebay, ali, webshop jöhet... :R Mik az ajánlottak ezek közül??

    [ Szerkesztve ]

    "Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Új hozzászólás Aktív témák