Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor

    veterán

    válasz Zoli1222 #7673 üzenetére

    Sajnos U8QF nem volt nálam, de az ha jól emlékszem local dimminges tv ezért bekapcsolt local dimming mellett mélybb lehet a feketéje, de ugye HDR esetben meg ott van a blooming, illetve SDR-ben is ha nagy fényerőn nézed. Kikapcsolt local dimming mellet nem lehet sokkal jobb (esetleg egy kicsit) a fekteszintje mint a 728nak aminek VA panel révén eléggé rendben van a fekete szintje.

    Szerintem az U8QF előnye a 728-hoz képest nem is feltétlenül a feketeszint hanem a jobb HDR a jóval nagyobb fényerő miatt (kb 4-szerese).

    Még annyi, hogy U8QF-en csak hdmi 2.0 van és nem 2.1. Ez az xbox miatt fontos lehet.

    Látatlanban azt mondanám, hogy az U8QF-nek dinamikusabb képe lehet, de cserébe "elavultabb" csatlakozók vannak rajta.

    Ha csak a képminőség (dinamika) a fontos, lehet jobban jársz az U8QF-el, ha birod a bloomingot (én nem bírom elviselni), local dimming nélkül meg nem tudom mire lehet képes HDR esetében. De a HDR mindenképpen látványosabb lesz rajta.

    Esetleg opció lehet LG CX is a jobb ár miatt, képminőségben meg kb hajszál pontosan ugyanaz mint a C11.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Új hozzászólás Aktív témák