Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    Tagan Eascyon modularok – 480 W és 580 W

    1. kép [link] – egész belső. No, itt aztán van minden! Nekem eléggé összedobáltnak tűnik, különösen az Epsilon után. A bordák elég nagyok, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy a leghatékonyabbak. L-alakúak, így a felső végük már jó messze van a hőforrásoktól.
    2. kép [link] – bemeneti oldal. Az EMI szűrő a konnektro alatti NYÁK-on van, onnan átkábelezik a fő NYÁK-ra és tovább a jobboldali PFC áramkörre.
    3. kép [link] – PFC NYÁK. Jó néhány dióda, az alsó kettő bordája nem lehet valami hatékony. Még egy részlet a vezérlőchipről [link]; nem találtam róla infót, ismeri valaki?
    4. kép [link] – középső rész. Feltételezem, a jobboldali kis trafó a PFC vezérlőhöz és/vagy az alatta látható TL3842P [link] IC-hez (készenléti táp?) tartozik. Mókás még a kis trafó melletti bordára szerelt alkatrész [link], szerintem nem valami elegáns. Mire való a baloldali két kis trafó?
    5. kép [link] – kimeneti oldal. Itt is látszik, hogy a borda nem túl vastag. Tetején a kis NYÁK-ot megfordítva ezt láttam: [link]. A venti csatlakozója, és még két üres konnektor látható mellette. Ugye ez a többventilátoros tápokhoz van előkészítve? Meg sem lepődöm az újabb kis beékelt bordán. Ezek a beékelések jók, mert minden egyes melegedő alkatrészre külön figyelmet fordítottak, vagy rossz, mert szerencsétlenül tervezték, és nem tudták a fő bordákra rakni őket?
    6. kép [link] – a 12 voltos ágat össze vagy szétkapcsoló áramkör. A Tagan tápok tudnak olyat, hogy a 12 voltos ágakat összekapcsolják. Mire jó ez? Nekem kissé parasztvakításnak tűnik: jön az egyetlen forrásból származó 12 volt, azt kettészedik, majd újra össze lehet kötni. Van ennek értelme?
    7. kép [link] – a kimeneti ágon ezt a két IC-t találtam: LM339N [link] és TL494CN [link]. Miért van kettő?
    8. kép [link] – a hátoldali modular csatlakozók panelje. Mennyire számíthat újabb hibaforrásnak, rizikónak az, hogy a modular tápokon még egy extra csatlakozófelület van, ami korrodálódhat, kontakthibásodhat?

    9. kép [link] – annak ellenére, hogy nagyobbak a bordák, ez a kisebb teljesítményű, 480 wattos. Ebben szigetelőlapok vannak az EMI szűrő és a FPC NYÁK alatt is. A PFC lapon itt nagyobb borda van [link]. Más a tövében található IC is [link].
    10. kép [link] – szerintem, a kisebb teljesítményű Easycon közepe azonos a nagyobbéval.
    11. kép [link] – kimeneti oldal, és a kis nyomtatott áramköre ugyanolyan chipekkel mint korábban, csak más gyártótól [link]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák