Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erpi

    csendes tag

    Sziasztok!
    A napokban vettem észre, hogy a tápom ventilátora nem pörög. Ez egyébként egy hiper-szuper márkás táp lenne, de azért nem írom le hogy mi, mert nem akarom rontani a presztizsét (Delta belső). A hibát sajnos én okoztam, csak nem vettem észre.
    Szóval egy 450w-os márkás, minden féle védelemmel.
    A gép fogyasztása nem sok, cpu max 65w, integrált vga, 1db 500GB HDD, és dvd olvasó.
    Nem tudom mióta nem megy a ventilátor, úgy gondolom pár napja lehet. A tápon van gomb, és kikapcsoláskor vettem észre, hogy melegebb, mint szokott, és sajnos csak ma néztem meg, hogy megy-e a venti...
    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek károsodhatott a tápegység? Most működik, de jobb lecserélni? Vagy megtarthatom? Ugyanolyan megbízható maradt ezután is?
    köszönöm

  • erpi

    csendes tag

    Egy 4 éves ASUS. Szóval a hibát szerintem úgy követtem el, hogy zörgött a csilli-villi kék led-es ventilátor. Egy másik, vagy ebben a fórumban olvastam, hogy a legegyszerűbb megoldás az olajozás, így egy pár csepp olajat kapott tőlem. Eleinte ment rendesen, de valószínű, hogy a benne lévő kenéssel együtt, és a párásabb levegő miatt (télen bentre teregetünk) inkább ragad, mint csúszna. Meglöktem a kezemmel a ventit, és alig forgott, mintha folyamatosan fékezve lett volna, meg is állt.
    A ventit ma kicseréltem, egy cooler masterre. Az volt itthon, tudtam, hogy jól működik, már kipróbáltam. A ford szám visszajelzése is jól működik, és 5v mellett is teker szépen. A tápon, dicséret legyen: szabványos csatlakozó van. (nem kell semmit forrasztani, gányolni...stb) De a vezeték sorrend más! A ventiken általában: Fekete/Piros/Sárga. Ugyanúgy tartva a csatlakozót itt: Sárga/Fekete/Piros a bekötés. Így egy tű segítségével ki tudtam venni a szálakat, és átvariáltam a vezetékeket a megfelelő sorrendbe. Most rendben működik. Minimum feszültséget kaphat az "ú"j ventilátor, mert nem forog gyorsan (ezért szerintem arra érdemes odafigyelni, hogy alacsony feszültség mellett (pl. 5v) is elinduljon a ventilátor) de hátul érzem, hogy van légáramlás. Jobb, mint a semmi, és legalább csendes. De a kérdésem maradt: hogy szerintetek károsodhatott-e a tápegység, vagy ugyanolyan megbízhatóan működik, mint előtte?

Új hozzászólás Aktív témák