Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz kraftxld #119 üzenetére

    De jó topik! Én is így vagyok, mint kraftxld, kitöltöttem most az ELO-s haladó angol tesztet, 42 pont lett, 6 hibával. Összesen 2,5 évig tanultam angolt, igaz akkor nagyon intenzíven, felsőfokút is tettem, mindez 8 évvel ezelőtt. Viszont két éve szinte mindennap használom, főleg írásban, de azért szóban is. No egy kis nyelvtan firssítés azért nem ártana... :) De valós helyzetben azért más, mint a tesztnél, olyankor egyszerűen elkerülöm, amit nem tudok, másképp fejezem ki magam, így megúszom a nagyobb nyelvtani gondokat. :DDD

    Szvsz nagyon kis csoportos tanfolyamban igazán hatékony a tanulás, sőt aki megteheti, annak külön tanárnál, lehetőleg anyanyelvinél (is). Egyetemi városokban mondjuk ez nem szokott gond lenni. :) No meg sokat nézni BBC-t, az is használ, én főleg a Prime-ot szerettem. Nyelvvizsga előtt meg ''átállítottam'' az agyamat, és folyamatosan igyekeztem magamban angolul kifejezni dolgokat, pl. amikor mentem az utcán, próbáltam angolul gondolkodni. Kicsit fárasztó, de elsőre letettem így a középfokút is, meg a felsőt is, még a régi Rigó utcai rendszer vége felé. :)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz AMD Power #272 üzenetére

    Szerintem érdemesebb keresni, pályázni, vagy egyébként jeletkezni valamilyen külföldi továbbképzésre a szakmádon belül, vagy akár azon kívül is, és úgy kijutni fél évre - egy évre, még az is olcsóbb ennél, ráadásul szakmai nyelvet tanulhat az ember, és szépen mutat az önéletrajzban is.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz adalbert1 #302 üzenetére

    A-Z Angol nyelvtan Nem hagyományos rendszerű nyelvtankönyv, de szerintem pont ezért jó akkor, ha frissíteni akar az ember. Rendes kézzelfogható formában is lehet kapni, és van egy gyakorlófüzete (könyve) is.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz R1200GS #476 üzenetére

    Szerintem a legjobb, legalábbis nekem kedvencem A_Z angol nyelvtan lexikon, no meg a legalapabb dolgokkal az "Angol kisokos" nevű kis zsebkönyvecske sorozat. Felsőfokúm van már nagyon régóta, munkám során folyamatosan használom a nyelvet sőt mellékesen szakfordítóként is dolgozom, de nyelvtannak utánanézni ezeken kívül másra nincs szükségem, ez alapján mondom. :)

    Netes szótárakból meg a leggyakrabban használt sztakival vigyázzatok, sok tévedés és pontatlanság van benne, ezek ellenőrzésére jó például a freedictionary, ami egynyelvű szótár, de játékos szókincsbővítésre is nagyon jó. (Legalábbis én szoktam akasztófázni meg szópárosítósat játszani is rajta, és a főlapon lévő kis ismeretterjesztő cikkek is érdekesek. :) )

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Grisu #490 üzenetére

    Nekem is van felsőfokúm angolból, de sok esetben van úgy, hogy, pl. csak érzem, meg tudom, hogy az a mondat pl. nem jól van megfogalmazva, de nyelvtanilag nem tudom mindig megmagyarázni.

    Na ezzel én is teljesen így vagyok, nagyon más dolog tanítani a nyelvet és használni. Kezdetben be kellett seggelni a nyelvtant meg egy rakás szót nyelvvizsga miatt, ez az alapja mindennek. Ma már viszont ha például fordítok, akkor a pontos értelemnek megfelelő ige kiválasztása és még a helyes nyelvtani forma megtalálása is valahogy érzésből megy egy idő után. Például automatikusan jön egy kifejezés, de érzem, hogy van ennél "jobb", kicsit gondolkodom, ha szóhasználati dolog guglizok és aztán végül összeáll a kifejezés, a mondat és a teljes szöveg. És nem tudom megmondani, miért is lett úgy jobb, egyszerűen érzem. Ez egy képesség, és akinek nincs, az bármennyire akarja is, igazán jól nem fog tudni nyelveket megtanulni, akinek meg van, az könnyen boldogul. Szerintem.

    Tanítani viszont speciel nem tudnám az angolt (franciát meg végképp), az egy másik szakma. :N

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák