Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz Predator2 #633 üzenetére

    Ha régi, hosszabb játékidős is szóba jön a Rettegés Arkhamban nagyon hangulatos, kiegészítőkkel több tucatszor sem érzed, hogy ismétlődne, unalmas lenne, hatalmas az újrajátszhatósága. Sajnos a kiegészítők mind angolul vannak (pontosabban magyarul nem elérhetőek) és nem is könnyű beszerezni őket. Ehhez a képest a Pandemic (kiegészítővel is) nekem unalmas volt és monoton, de ez nyilván személyenként változó, sőt azt javaslom próbáld ki mielőtt az Arkhamot megveszed, mert sokan nem bírják az Arkham sötét világát, a hosszú játékmenetet (kiegészítőkkel mondjuk sokkal gyorsabb is lehet) és a sok bukást.

    [ Szerkesztve ]

  • maross

    veterán

    válasz Predator2 #633 üzenetére

    Konnyu kategoriabol pandemic/pandemic iberia, tiltott sivatag/sziget, erdekes, jo es kevesbe ismert, porgos a thunderbirds (mostanaban nagy kedvenc), es a burgle bros is jopofa tematikus cucc. kockadobalasftwbol elder sign. Picit nehezebbol a ghost stories, pandemic legacy, time stories, hosszabb de jo ameritrash a zombicide sorozat, valamint orok kedvenc a pakliepitos koopbol, zsenialis, Aeons End. Nehezbol arkham horror, spirit island, robinson crusoe (nem eroltetném amig nem hangzik baratian a 30 oldalas szabalykonyv es a 4-6 oras jatekmenetek). Nehez es dragabol Gloomhaven es 7th continent. :). Kezdjetek az elejen a legszimpibbel kepek/video alapjan, a dontes soha nem lesz konnyu. Nem kell tulgondolni, elobb-utobb beszerzed mindet :P. Ha erdekel hogy hol szerezheto be egy adott cim legolcsobban, szolj, csak ne a teljes repertoart kerdezd :)

    [ Szerkesztve ]

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

  • tomee007007

    őstag

    válasz Predator2 #633 üzenetére

    A Pandemic-ról nem nagyon tudok nyilatkozni, baráti társaság ajánlotta, én pedig gondolkozom erősen a beszerzésén :D
    Nem olyan rég léptem be a "komolyabb" társasjátékok világába, szóval még kezdőnek számítok e téren :B

    Jelenleg a D&D: Dragonfire a nagy kedvenc: valódi kooperatív, de egyedül is könnyedén játszható, mindenkinek tudom ajánlani, bár a szabályrendszer nem túl egyszerű, viszont amint bele jön az ember, hihetetlen élményt adó koop-pakliépítő játékot kap az ember, végtelen újrajátszással.
    Ez mellett még az Eldritch Horror az új szerzemény, ebből van magyar nyelvű változat ami nagyban megkönnyíti a szabályok értelmezését. Az első játék még folyik, eddig 3 órát töltöttünk el vele, de még az elején vagyunk :D Elsőre ez is nagyon jónak tűnik, ezt is csak ajánlani tudom, ez már inkább sztori-alapú.

  • Tristis

    őstag

    válasz Predator2 #633 üzenetére

    Úgy érdemes csomagot választani, hogy mindegyik játék különbözzön. Ilyen szempontból jól van összerakva a pakk. Magadtól kérdezd meg, hogy fontos-e hogy csak ketten is tudjatok játszani játékokkal?

    Ha így van nálunk most kedvenc két fős játékok:
    - Azul (2-4 minden játékosszámmal jó)
    - Ganz schön clever (2-4 fő, minden játékosszámmal jó)
    - Carcassonne (2-5 fő, minden játékosszámmal jó) ez tud drága lenni, a megfelelő kiegekkel sajnos, tehát talán
    csak az alapjátékot venném, de az meg úgy vékonyka kicsit.
    - Keyflower (2-6 fő, 2-5 főig csodálatos játék). Összetettebb játék kicsit.
    - Raiders of the north sea (2-4 fő, minden játékosszámmal jó)

    Első kooperativ játéknak én a nagy pandemic mánia helyett, lehet a tiltott sivatagot ajánlanám. Nekem a Pandemic nagyon magától értetődő volt... A tiltott sivatagban tényleg van együttműködés, mindenki használja a különleges képességeit.

    Szintén kooperativ játék és szuper olcsó a Hanabi. Abszolút ajánlom. Szuper cuki, szuper különleges (3-5 fővel jó inkább).

    Splendor jóval olcsóbb, mint a Fűszerút, inkább az ára miatt azt.

    A Bang helyett lehet vennék egy sima Bhonanza-t, bár tényleg sokan szeretik ezt a lövöldözős izét, engem annyira nem hatott meg.

    Ameddig az embernek kevesebb játéka van fontos a skálázhatósága a játékoknak és az, hogy különbözőek legyenek. 7 Csodát mindenképpen ajánlom. Nem jó ketten, de 3-7 főig viszont teljesen jól működik. Két főre vannak fentebb játékok, amik jó négy főre is, azokból szemezgess. Én nem venném meg külön a Párbajt.

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Új hozzászólás Aktív témák