Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poli27

    veterán

    válasz adika4444 #45227 üzenetére

    nyugi lassan eljön az is, de ez az egységesítés ezt valamelyik hülye fejes találta már megint ki sztem aki azt se tudja mi az az optika meg a kábelhálózat,csak kábel kábel ennyit tud kb :DD így pont nem érdemes optikát építeni minek :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz adika4444 #45227 üzenetére

    Ez most egy próba. Valamiért a T meglépte, mint az 1700 fős kirúgást is, a lényeg nem is ez... vagyis ez is, mert ok okozati összefüggés van, de most más vonulatát szeretném röviden leírni.

    Ha engedik, hogy ez így maradjon akkor cudar világ lesz. Most én négy felet látok, akin alakulhat a jövő:

    - A T
    - Az előfizetők
    - A felügyelő szervek
    - A többi szolgáltató

    Arra korábban is utaltam, hogy a többi szolgáltató most erősen figyeli az eseményeket, hiszen Magyarország egyik legnagyobb szolgáltatója lépte ezt meg és nem egy kis pici cég. Lesz olyan, amelyik profitál az elvándorlókból, és olyan is, amelyik szintén bevezeti ha lehetséges lesz. Az extra szívatás az persze az a verzió lesz, ha x szolgáltató átcsábít majd embereket magához, majd később szintén szankciókat vezet be.

    Az ÁSZF változásról:

    Azt nem tehették meg, hogy a meglévő ügyfelekre is vonatkozzon, mert az tömeges szerződésbontásra adhatott volna okot. Azt sem játszhatták el, hogy az újakra és azon meglévő ügyfelekre, akiknek nincs más választásuk - tehát sarokba vannak szorítva -, mert ott már a felügyelő szerv közbelépett volna. Így maradt ez a verzió, hogy csak az újakra. Szerintem úgy ítélték meg, hogy a piacon már régebb óta nagy változás nincs a különböző szolgáltató táborok között fel van osztva a piac. Vannak akik szinte évente váltanak szolgáltatót - velük úgysincs mit kezdeni, és nyilván ők nem fognak a T-hez sem visszamenni, sem új ügyfélként megjelenni -, mások egyéb okból vándorolnak ide-oda - például mint az én városomban, hogy jött a másik nagy és 3x gyorsabb Internetet kínál - , de a felhasználók jelentős része vagy hűséges, vagy nincs más választása, vagy úgy gondolják, hogy a többi szolgáltatónál sincs garancia arra, hogy nem vezet be hasonló szigorításokat. Egy technológiára való áttérés jó esetben egyszeri, de sok nyűggel jár.Szóval van egy pár %-os vándorlás, de ez állandóan, és mindenhol így van. Így meg akiket egyébként is köt a hűség nekik nincs sem okuk sem kötbér mentesen lehetőségük sem szerződést bontani.

    6-12 hónapon belül szerintem eldől a dolog, de abból adódóan, hogy 1700 embert elküldtek, valószínűleg biztosra mennek.

Új hozzászólás Aktív témák