Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz TeeJay #3386 üzenetére

    nah látom sikerült beindítanom itt a "nagy kábeles fórumot" :D
    Tehát akkor hogy másnak is oké legyen ez a tuneros dolog. Nekem pl így néz ki a tuner csatlakozofelülete. Tehát akkor kell egy kábel mindenképp a hang átvitelhez, ami egy 2rca-jack kábel lehet, amit vagy a tuner audio-in-be, vagy rögtön a hangártya bemenetére kell kötni. Aztán nálam lehet egy svideo kábel, vagy egy RCA-RCA(compositból a sárga) kábel ami viszi a képet.

    Nah mire leírtam megjött a válasz :DDD Thx defiant9 :R

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • _ak_

    addikt

    válasz TeeJay #3386 üzenetére

    Jól tudod ezeket csak nem igazán értettem, h a probléma.

    Barthezz2: ha a sat tv koax kábelen jön akkor nincs más dolgod, mint azt bedugni a tv tuner koax benetébe, majd egy jack-jack kábelt a tv tuner kártyából a hangkártya line in bemenetébe. A többit szoftveresen kell állítani.
    Az s-video kábelt meg általában akkor szokták használni, amikor a pcről továbbítják a képet a tv felé. Én ilyesmi kitet használtam hozzá. Ugye ott van az svideo, amit a vga-ba kell dugni (ez az új vgakra nem feltétlen igaz, sok kártyán már hdmi van). Látszik rajta egy jack-rca elosztó, aminek az egyik végét a hangkimenetbe a másik végét az svideoval együtt a scart csatlakozóba, majd azt a tvbe és violá van kép és hang is. Legalábbis ilyen egyszerű kéne h legyen, de nekem még vennem kellett egy egy svideo rca átalakítót is [link] és úgy bedugni a scartba, mert különben fekete-fehér volt a kép.

    Ezekhez feltétlen hozzá kell tenni, h mára az újabb tvknél és vgaknál azért van egyéb esetleg kényelmesebb (hdmi) megoldás is.

    Let's begin, de gozaimasu!

Új hozzászólás Aktív témák