Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snyper990

    őstag

    válasz MADcat #139040 üzenetére

    Nehogy félreérts, nem akarlak belerángatni semmibe. A telekomos okoswifi is egy teljesen valid megoldás. Csak például fizetsz mellé az asszisztencia szolgáltatásért is, amire valószínűleg nem lesz szükséged, és mindent egybevéve nem olcsóbb, mint más mesh rendszerek. Viszont legalább nem egyben kell kifizetni.
    Nekem nincs igazi tapasztalatom OpenWRT-vel, csak amit olvastam meg videón láttam. Az sem feltétlenül olcsó egyébként, bár végeredményében olcsóbbra ki lehet hozni egy készen árult mesh-rendszernél. Ha ezt az utat választod, itt jön számodra az utánaolvasós és melós rész, sok guglizással. Az otthoni hálózatos topikban is fognak tudni segíteni. Viszont ha végigcsinálod, lesz egy jól működő, stabil, moduláris hálózatod, ami rengeteg beállítási lehetőséggel bír, és sokáig naprakészen lehet tartani. És nem utolsósorban teljes mértékben a te irányításod alatt áll és minden funkcióját eléred, ellentétben egy szolgáltatói firmware-t futtató eszközzel. (Bár nem tudom, az okoswifi-eszközök firmware-ét is "tésítették"-e.)
    Te tudod eldönteni, hogy megéri-e belevágnod. Sok idő és energia, de szerintem megéri. A következő fejlesztési lépcsőnek én is OpenWRT-s eszközt szeretnék majd.
    A telekomos okoswifi viszont valószínűleg kényelmesebb, és biztosan egyszerűbb megoldás. És 90 napig ki lehet próbálni lényegében kockázatmentesen.
    Nálunk egyébként a T-s ONT üzemel routerként, wifit meg egy külön, AP-ként használt Asus router szór, mert csak így tudtam központi helyről szórni a wifit (tévé, telefon ilyen szempotból rossz helyen van, de ezzel a megoldással kellett kevesebbet kábelezni), és így egyedül lefedi az egész házat. "Okoseszköz" csak egy robotporszívó van, az viszont külön vendégwifit kapott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák