Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nbg

    senior tag

    Sziasztok,

    teljesen jaratlan vagyok szunetmentes temaban, ugyhogy kerdeznek: NAS epitesbe fogtam, amugy hazilag, es szeretnem a majdan elkeszult megoldast szunetmentes kozbeiktatasaval uzemeltetni. Nagyjabol a kovetkezo komponenseket kene meghajtania:

    - 22 merevlemez
    - 1 teljesen normalis, hetkoznapi alaplap, benne
    - 1 kozepkategorias, 2 GHz koruli ketmagos proci (nem celeron)
    - 1-2 GB ram
    - 2-3 PCI/PCIe SATA kontroller kartya
    - 1 db minimal videokartya (esetleg ez integralt lesz)
    - 6-7 hutoventillator (9cm)
    (mi van meg egy normal hazban?)

    (Ha mar itt vagyok, tudom hogy ez nem a tap topic, de milyen teljesitmenyu tapot ajanlanatok a fenti osszeallitashoz?)

    Ahogyan utanaolvasgattam a temanak: egy Samsung HD103UJ full terhelesen 7-8 Wattot eszik, de szamoljunk nagyvonaluan 10 Watt-al. Egy teljesen alap config vajon ezen felul mennyit ehet nagyvonaluan, korulbelul?
    Fontos szempont lenne, hogy menjen linux alol nativan, vagy NUT-tal. Osszessegeben annyi idot kellene kibirnia, mig elkuld egy emailt, es lelovi az oprendszert. Gondolom ez nagyvonaluan sincs tobb 4-5 percnel.

    A tippeket, otleteket, eszreveteleket elore is koszonom.

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • nbg

    senior tag

    válasz nbg #2326 üzenetére

    Oooo... tenyleg senkinek semmi otlete?
    Esetleg rosszul kerdezek, rossz helyen?

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Új hozzászólás Aktív témák