Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz F-ECT$ #8075 üzenetére

    "Olyan pénztárca barátabb megoldás van esetleg, ami néhány másodperces áramkimaradásra elég?"

    Nem biztos, hogy az a pénztárcabarátabb: ha egymás után kapsz több kisebb áramszünetet (amit soha sem tudhatsz előre), akkor ugyanúgy megfekszik a géped tőle ha csak az elsőt tudja megfogni és ha valamelyik alkatrész ezt zokon veszi, akkor még azt is fizetheted. Az SSD-k különösen háklisak rá, hogy ne rántsák ki alóluk a tápfeszültséget. ;)

    UPS-t úgy érdemes méretezni (hogy valódi védelmet adjon, ne pedig csak magunkat nyugtassuk meg vele, hogy vettünk valamit), hogy addig legalább tudja tartani a gépet, amíg biztonsággal le nem állítjuk. Ez legyen mondjuk 3 perc, de akkor még nincs belekalkulálva az éppen futó program adatainak a mentése. Meg azt is figyelembe kell venni, hogy az akkuk öregedésével a tartásidő csökken, ezért indulóban nagyobbra kell tervezni, hogy gyengébb akkukkal is biztonsággal meglegyen a kellő tartásidő.

    "Én ilyesmire gondoltam."

    A BR széria az APC leggyengébb szériája: nem bíznám rá az életem. :N Ráadásul csak valamivel több, mint 1 percet bírna teljes terhelésen (tehát mondjuk ha éppen játszol, amikor elmegy az áram - azt nem is számoltuk bele, hogy vagy a monitorodat is rákötöd és akkor az is pluszban fogyaszt csökkentve a tartásidőt, vagy amikor elmegy az áram, onnantól nem látsz a gépből semmit és vakon kapcsolod ki)...

    FSP EP-1500 használtan, ha relatíve olcsót akarsz és akkor a monitorodat is rákötheted, hogy ne legyen lutri a kikapcsolás. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák