Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cobra.

    őstag

    válasz KRi2 #2131 üzenetére

    Valamennyit biztos fogyaszt, de őszíntén szólva én sose mértem le (talán a jövő héten meglesz a új, azt lemérem, ha nem felejtem el).

    Mhn: Természetesen használhatsz elosztót, csak a rákötött készülékek össz fogyasztása ne haladja meg a szünetmentes teljesítményét. Pl TV-t a túlfeszvédős aljzatba dugd, ne a tápláltba. Amit ajánlok APC BE-550GR (ES sorozat), MGE Ellipse ASR 600 vagy egy Belkin 500-600VA körül. Persze kipróbálhatsz más márkát is, de azért olyat ne, ami túl olcsó. APC és MGE minőségi termék, Belkinről nem nagyon találtam információt, de nem noname gyártó.

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz KRi2 #2131 üzenetére

    Maguk a szünetmentes tápegységek is fogyasztanak áramot? Tehát ha a hálozatról megy a gép, ups rádugva, nincs áramszünet, ilyenkor mennyit fogyszthat csak a szünetmentes? (pl.: APC Back-UPS CS 350)

    Jo a kerdes.

    Bohockodtam jo darabig, mire osszeraktam a futasi ido kalkulatoromat az APC altal megadott x terhelesen y perc adatokbol, ehhez ki kellett szamitani, mennyit ehet a szunetmentes elektronikaja, amikor o allitja elo akkurol a kimenetet.

    BK350EI-re jott ki durvan 44.4W.
    SUA1000I-mre 98.8W.

    Nyilvan ennel joval kevesebbet esznek, ha halozatrol megy a gep, es nem kell tolteni az akku(ka)t.

    De majd a villanyaszok jobban megmondjak a frankot.

    (*) Nem pontos ertekek, mivel az APC eleve percre kerekitett futasi ido ertekeket adott meg...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • didyman

    őstag

    válasz KRi2 #2131 üzenetére

    Akkutöltés során 25-40W simán elfogy, normál üzemben, csepegtetéssel 10W körül. A normál üzem terhelésfüggetlennek mondható.

    Nyunyu említette az akkus üzemet, itt derekasan eltér a dolog, hiszen a kimeneti jelalak előállítása terhelésfüggően veszteséges történet. Itt az egyszerű négyszögesek vannak előnyben, sokszor a picsányi hűtőlemez már sejteti, hogy itt alig esik le valami, ellenben a szinuszos kimenet igazi hatásfokfaló, nem véletlen az erős ventilátoros hűtés komolyabb masinákban. Keletkezik veszteség a trafóban is, melynek mértéke a kivett terheléssel arányban egy ponttól meredeken növekedni kezd (ezért arányában rövidül az áthidalási idő), például emiatt sem mindig szerencsés a külső akku, tartós akkus üzemnél a nagyon terhelt UPS trafója károsodhat.

    [ Szerkesztve ]

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák