Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz minikahona #22562 üzenetére

    Nekem a szünetmentesbe van dugva egy kapcsolós hosszabbító, arról megy a külső vinyó dokkolóm, meg a pc a monitorral. Ritkán használom a külső vinyót, csak ha mentek rá.
    Mikor bekapcsolom a kapcsolós elosztót akkor mindig elmegy a kép a monitoron egy pillanatra. Azt hittem a monitor nem bírja azt a szikraesőt amit a 220as kapcsoló csinál. Legutóbb olyan jól sikerült ez a bekapcsolás, hogy a kép elmenés után egy szines pixelkása fogadott viszont. Leállítottam a gépet megijedtem, hogy a vgat nyírtam ki vele, szerencsére elindult a gép gond nélkül.
    De átértékeltem a dolgot, hogy kell-e nekem ezt így kapcsolgatni...
    Tehát azt gondolom, hogy a szünetmentes vétel semmit nem befolyásolna a dolgodon.

    Majd óvatosan még kísérletezgetek. Egyenlőre úgy néz ki a dolog, hogy ha a 220as kapcsolót úgy kapcsolom be, hogy a winyó dokkoló saját kapcsolója ki van kapcsolva akkor nem bántja a berendezést, ha a 12V-on kapcsolom be a winyót.
    Azért lett ez a kiegészítés hozzá, a 220as kapcsoló mert használtam a dokkolót, majd hónapokig nem. A tápját bedugva felejtettem. Legközelebb már nem volt táp és örültem, hogy az eltelt idő alatt nem lett tűz.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • BB9000

    senior tag

    válasz minikahona #22562 üzenetére

    A TV tápegység tönkremenetelének megelőzésében a tápegység tervezői és a megépítői tudnának a legtöbbet tenni. A tervezett avultatást sok TV gyártó a tápegység alulméretezett alkatrészeivel, és/vagy elégtelen hűtésével oldja meg. Ez sajnos tény.
    Egy olcsó line-interaktív elven működő szünetmentessel nem fogod tudni kitolni a TV élettartamát. Egy online UPS-sel megoldható lenne, hogy zavarmentes jelet kapjon a védett eszköz, viszont ezek az eszközök nem olcsók! A különbségről itt olvashatsz.
    Pénztárcabarát megoldás és ér is valamit, ha az áramtüskéktől megvéded az eszközöket. Erre alkalmasak a tranziensvédelmi eszközök, más nevén a túlfeszültségvédelemmel ellátott elosztók. Pl. ezek: APC

Új hozzászólás Aktív témák