Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naja

    aktív tag

    válasz Cs1csó #14977 üzenetére

    Köszi szépen. Ez a kiszámoló oldal a fogyasztást mutatja, vagy már a hozzá méretezett tápot adja meg? Az előzőleg leírt kalkulációt az ajánlóban lévő oldallal számoltam ki. Van némi eltérés, mindenképpen utána kell járnom a dolognak.

    1.
    A konnektoros megoldásból melyiket választhatom, bármelyik megfelelően méri a háztartási eszközöket? Az említett topikban olyan dolgokról van szó, amit nem is értek, ott más síkon megy a csevegés. Amikor kazánok, szivattyúk, izzók stb közötti különbséget magyarázzák az nekem már nem jött át. Csak annyi, hogy nem minden mérő megfelelő erre a célra.

    2.
    Az »Amiről te beszélsz olyat nem ismerek.« mondatot a tönkrement hardverekre értetted?

    Az összefoglalóban lévő mondat a kvázi szinuszos UPS-kről (...aztán törpölj el azon, hogy az aktív PFC-s tápod szeretné-e a szimulált szinuszos UPS-t. Ha igen (vagy elég bátor vagy kipróbálni),...), arra enged következtetni, hogy a modern tápegységek nem szeretik az ilyen szimulált szinuszos dolgokat. Ezért kérdeztem rá, hogy lehet-e köze a tönkre menetelhez.
    Amúgy mit is jelent az pontosan, hogy "PFC-s tápod szeretné-e a szimulált szinuszos UPS-t."? Nem indul egyáltalán a készülék (1), néha bajok lehetnek vele (2), vagy tönkre is teheti (3)?
    Találtam egy érdekes topikot (When do I need a pure sine wave UPS?) , ennél is írnak mindent. Van aki szerint konkrétan kinyírja az olcsó, külső tápokat a szimulált szinuszos szünetmentes. A fő válaszadó --hosszasan kifejtve-- oda jut, hogy aminek nem jó, van ami meg jól megvan az lowend UPS-ekkel.

    Na most akkor mi tévő legyen az egyszerű halandó? Próbálgasson a jó ember, hogy megy vagy nem megy? Kinyírja valamelyik elektromos eszközét vagy megússza? Menjen a tutira, vegye meg a legjobbat, költsön sokat? Vagy az egész csak túl van játszva? Úgy érzem az igazság megint odaát van...

    3.
    Valóban van rajta egy pár dolog, ebből a PC a monitorral, és a HTPC a fő fogyasztók a többi belefér 30W-ba.

Új hozzászólás Aktív témák