Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz sladka_pani #13899 üzenetére

    :Y

    Az piszok menő tud lenni, mikor MINDENKINÉL sötét van nálatok meg még egy áramszünetes tavaszi éjszakán is toljátok a karácsonyi fényeket csak hogy lássák pengék vagytok! :C :D

    [ Szerkesztve ]

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz sladka_pani #13899 üzenetére

    Egy régebbi hozzászólásomra reagálnék, bár mostanában nem volt áramszünet, de szélsőséges időjárás sem. Kopp-kopp-kopp! Szerencsére. Viszont kihasználatlannak találtam az SPS SOHO 600-at, ezért kicsit tovább bővítettem a rendszert, és nem vettem végül külön a számítógépre is szünetmentest. /Mondjuk azt egy kicsit bánom, hogy nem SPS SOHO1000-eset vettem, mert még több minden mehetne át rajta, de mindegy/
    Előtte fogyasztásmérővel pár hétig teszteltem azt a 2 dugaljat amivel pluszba terhelni szerettem volna, ez tulajdonképpen egy 2x6-os elosztó multimédiára: 1. Számítógép és tartozékai (Dell27"monitor, bazi nagy 2.1 hangrendszer, 2 külső vinyó, tintsugaras nyomtató) és 2. Samsung 94cm-s LED TV és tartozékai külön + Vidanet modem+ TP Link Wifi Router. Mivel az együttes fogyasztás nem volt több csúcsban sem, mint 400W (R9 270X a videókártyám, ami max. 150W-ot tudna játék alatt benyalni és amúgy azt se éri el, inkább a 100W a jellemző), ezért lehúztam a számítógép asztal melleti 4-es falbalevő Prodax dugaljhoz egy új 3x1.5mm2 MBCU-t és elosztottam, megcímkéztem, 2 dugalj szünetmentesről max 600W 2 dugalj AC230V 16A. Végülis a lekábelezés volt a macerás, 1 napom elment vele, mert a padláson húztam, hogy vésni most ne kelljen. Múltkor a fűtésnél, irányfénynél, kameráknál kellett :( Na szóval a teszt lényege:
    - Csúcson terhelve minden eszközzel sem fogyasztanak együttesen több, mint 500W-ot, valahogy ez jött ki a ki az inverter kijelzőjén, mert 78-80%-nál tovább nem tud még együttes induláskor se többet felvenni. Aztán ez normalizálódik ilyen 50-60%-ra, ha a számítógépen csak böngészünk a neten. Lényegében, több mint 3/4-ét használom ki a teljesítménynek, gondolom ettől nem lesz baja, vagy nem használódik el jobban az invertes tápegység része, különben mi értelme lenne annak, hogy tudja, ha nem használjuk ki? Végülis amíg AC-ről megy minden, addig át kell csak engednie, figyelnie, stabilizálnia. Melegedni a tápegység nem melegszik jobban, bár havonta kifújatom óvatosan levegővel.
    Akkuról meg úgyse megy minden egyszerre, de azért tegnap leteszteltem, 4 órát ment és 60%-nál visszaadtam neki a tápot.
    Hát kb. ennyi, asszem több fejlesztés vele már nem lesz, elértem a kihasználtságát :)

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

Új hozzászólás Aktív témák