Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hzsolee

    őstag

    válasz hcl #37027 üzenetére

    Ööö...izé, azért lenne egy kis lakatosmunka is :) Nem pazarolnék, ha lenne értelmes szaki aki megcsinálná. A jómúltkor a motortérben lett volna egy kis meló. Pár fószert megkerestem, de volt aki hetekig hitegetett, volt aki azt mondta neki ebben nincsen pénz, megbontja aztán ez is szar meg az is. Aztán nagynehezen egy tag megoldotta. A következő akció egy merevítő csere volt, megcsináltam magam ... Most kéne még eladni, talán 2-3 kilóért elmenne, de néha jó a 2 kocsi.

    A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hcl #37027 üzenetére

    Anyagilag mindig megvan az a pont amikor nem éri meg pedig javítható... ott a BMW mint példa. Javítható.

    1.5ért megvették 3év alatt ráment 2.5. Ez összesen 4misi. De még rá kéne locsolni a köv 1évben 0.5-1misit. Azmár 5misi. És erős a gyanúm, hogy 1-2év múlva újból kérne egy szebb összeget.

    Ehez képest vehetett volna 3éve 3.5misiből egy pl új Suzuki Balenot alá Napfénysüti. Ami most 3éves és ha rendesen üzemelteti sanszosan még jó 10évig semmi komoly költsége nem lesz. És az se mindegy, hogy 5-5.5literből eljár és nem 8-12literből...

    Sporolt volna azalatt a 3év alatt 1.5misit autón + 0.5-1misit üzemanyagon = 2-2.5.5misi. Akkor mi éri meg? Pedig BMW javítható...

    Persze vannak jól sikerült autó szériák kb 10% amit lelkisen üzemeltettek, ezért látunk 20-25+éves autókat napi használatban úgy, hogy még nem voltak lakatolva, motor nem volt megbontva.... de ez ritka.

    És ott van még az üzembiztonság. Amikor be kell jutni munkahelyre vagy mennie kell mert gyereket máshogy kb lehetetlen eljuttatni bölcsibe, oviba.

    Én is szeretek mindent a végtelenségig üzemeltetni... amíg lehet javítani. De tudni kell elengedni. (És ha majd lesz gyerek a nincs idő semmire is bejön képbe.)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák