Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Orion

    veterán

    válasz Viper26 #13078 üzenetére

    Paks legnagyobb balesetét pár évvel ezelőtt az idióta nyugati(francia-amcsi-belga) atommérnökök okozták, amit csak a ruszkik tudtak kijavítani helyben anélkül, hogy le kellett volna állítani mindent. Úgyhogy a nyugati szakik szerintem ne jöjjenek ide. :(

    Én már 10 éve hallottam szakközépben(baszki, de régen volt) a fizika-kémia tanáromtól, hogy kéne Paksra még két blokk, mert hatalmasat dobna az ország energiaellátásán. Ha már vízlépcsőt nem sikerült építeni. Paks sematikus felépítését nekünk is meg kellett tanulni anno 10.-ben, nem annyira nehéz az. Villanyos szakon meg aztán később technikumban kicsit többet tanultunk róla.

    forras2: Vízlépcsővel az a baj, hogy az emberek azt hiszik, hogy az olyan, mint egy nagy gát, holott nem. De bemesélik nekik a zöldek, hogy az nem jó, és így ugranak a témára.
    Szélerőmű hazánkban nagyon is életképes lenne, a móri árkot tele lehetne vele pakolni, Győr környékét is meg lehetne szórni vele, de azt is a zöldek akadályozzák, plusz maga az áramszolgáltató, mert köcsög árazással veszi meg a zöld energiát. Ahogy átlép az ember Ausztriába máris látja a sztráda mellett a tucatnyi szélerőművet.
    Napenergia egy hülyeség a jelenlegi hatásfoka mellett. Eszméletlen módon környezetszennyező egy napelem előállítása. Kicsit sok nehézfém kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák