Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz eami #37814 üzenetére

    Kolléganő Székesfehérvári. 3héttel gyerek születése után jelentkezett. 2.5évesen jutott be.
    Ez szerintem nem a kolléganő hibája hanem a rendszeré.
    Mint írtam a magán bölcsiben 25fő volt. Amúgy is inkább azon a vonalon mozogtunk amit írtak.

    Nekem semmi problémám nincs avval, hogy 12misi költség+kiesés volt a gyerek első három éve. De ez ennyi. Nem panaszkodás. Tény.

    "de még Európán belül is jó dolgunk van ilyen szempontból. Sok fejlett országban van az anyukának pár hete aztán irány vissza dolgozni."

    Szerintem összekevered a ha akar vissza mehet dolgoznit a vissza kell menni dolgoznival mert kell a pénz dolgot. Lehet fura de kint akiket én látok azok nincsenek rászorulva. Van aki otthon marad évekig van aki visszamegy mert kell neki a társaság/karrier/emberi kapcsolatok...

    és bár nem ide vág de ismerek két (három) duva esetet ahol pl férj lelépett a 3. gyerek megszületése után. Állam fizeti a 120nmes ház albi díját. Ennivalót, ruházkodást, gyerekek oktatását. Juci, Móni, (Ildikó) otthon neveli a gyerekeket. Ja van AuPairjük is. Mert nekik is jár 3 gyerek mellett is, hogy ki tudjanak kapcsolódni.
    Tudod milyen jó dolga lenne egy ilyen esetben egy magyar anyának? Mint a kutyának aki 10et kölkezett.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák