Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz pilóta #98366 üzenetére

    valószínűleg új - Ebből arra következtetek, hogy 0km-es új autóról is szó lehet. Kötve hiszem, hogy olyan könnyen hozzá lehet férni azokhoz a beszerzési csatornákhoz, amikkel egy márkaképviselet rendelkezik. :U

    Mi nemrég vettünk egy akkor 6 éves használt autót kereskedésből. A hahu-s árszint alsó harmadában volt, küllemre, karbantartásra, állapotra a felső harmad, futásteljesítményre "sok".
    220k km-t mentek vele 6 év alatt. Ami vétel előtt kiderült: a gyári ajánlott 30k km helyett 15k km-es szervizintervallumokat tartottak, az első tuladonos budapesti cég egyik üzletkötője használta főlek Kelet-Magyarország autópályáin. A cég telefonon adott felvilágosítást az autó előéletéről, a szervizkönyben lévő bélyegző alapján meglett a márkaszerviz is. Ők típus és rendszám alapján fejből megnevezték az előző tulajdonost, több autót is odahordtak, semmi különös gond nem volt a kocsival.
    A csomagtartóban egy páros tompított izzókészlet egyik fele volt, mellette a számla az izzócseréről. Ezt az autót abszolút nem mókolták, de rendben tartották.
    A kereskedés volt a 2. tulajdonos, leműszakiztatta, mielőtt beadták a kereskedésbe, az olaj, szűrők le lettek cserélve, a korábbi szervizek is elvégezve.
    Ami a mi költségünk maradt: a szedett-vedett nyári gumikat négyévszakosra cseréltük, bal első féltengelyszimering, jobb első kerékcsapágy csere, meg a rendszámtáblavilágítás és a csomagtérizzó cseréje, plusz gumiszőnyegek, szélvédő kavicsfelverődés javítása. A kereskedésben felemelték nekem csáposra, levették az alsó burkolatot és lefotóztam. Rozsdamentes.

    Elhiszem, hogy keresett rajta a kereskedés, de ezen az áron ilyen futással lelakottabb példányok voltak, vagy kevesebb méterrel gyengébb motor, vagy ezzel a motorral drágábban. Sok közülük külföldről pár hónapja behozott autó, ki tudja, milyen valós futással, előélettel?
    Amellett a kereskedés nem makulátlan hírű (semmi konkrétat nem olvastam, csak amolyan nem szeretem a puncsot posztokat), de 10+ éve prosperál változatlan adószámmal. Könnyebben érvényesíthető a garancia, szavatosság, mint magánszeméllyel szemben, ha gond adódna.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák