Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz tisn #93221 üzenetére

    A szerencsétlenek összjátékaként egy abszolút bagatell biciklis esésem volt még február elején egyik este. Még csak nagyot se estem. Viszont annyira balszerencsés volt még az esésem is, hogy csak és kizárólag a jobb vállamra estem, ami nem csak hogy kificamodott, hanem a szalagok szét is szakadtak. Gyakorlatilag a jobb kezem a vállam normális helye alat több centivel lógott.
    Rögtön vittek a sürgősségire, ahol a sok vérnyomás mérésért, meg puffadásos problémával unatkozó nyugdíjas közül már vittek is röntgenezni, rögtön be is fektettek a traumatológiára (hát nem volt egy kellemes éjszaka...), és másnap már műtötték is a vállam.
    Kaptam egy titán lemez a vállamba, ami 3 hónapig összefogja az ízületet, amíg a szalagok, izmok vissza nem gyógyulnak az ízület körül, hogy meg tudják tartani a vállamat. 5 napot vendégeskedtem a traumatológián.
    És lesz egy második műtét május környékén, amikor kiszedik a titán lemezt, hogy ismét szabadon mozoghasson a vállam.
    A műtét / esés után a jobb vállam ideiglenesen lebénult (igen jobb kezes vagyok...).
    A műtét sikeres volt, így állítólag gyógytornával átlag 8 hónap alatt közel 100%-osra vissza lehet tornáztatni. Jelenleg ott tartok, több mint 1 hónap és napi 3 gyógytorna után, hogy derék magasságban már egész jól elmozog a kezem. A műtét után 3 hétig fájdalomcsillapítón éltem, napi 3-4 órát tudtam csak aludni a fájdalomtól. Mostanra már jobban tudok aludni (de kizárólag csak hanyatt fekve, odafigyelve, hogy meg se mozduljak álmomban), a fájdalomcsillapítókról is lejöttem.
    Nehezemre esik az öltözködés, vetkőzés, még sétálni is csak mostanában kezdtem el fájdalommentesen tudni. A vállat picit is megerőltető dolgok, mint pl. biciklizés, autó vezetés, teljesen esélytelenek.
    Így ha nem muszáj ki se mozdulok itthonról. Home officeban simán lehet egy pizsama nadrágban, és egy trikóban dolgozni egész nap.
    Hát ennyi történt.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák