Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csoszogi

    tag

    válasz veze #80152 üzenetére

    hidd el hideg az...és nem pet hanem vákuumpalackra gondoltam, a pet megfagy. A gondolatmenet meg az volt, ha ebbol keszited a szigetelest, akkor vékonyabb és jobb hatékonyságú. De ez offtopic csak gondolatkísérlet egy konkrét példával.

    [ Szerkesztve ]

  • Ted_Beneky

    senior tag

    válasz veze #80152 üzenetére

    A munkahelyemen "tömeg-kandalló" van, nagyon szeretjük az általad vázolt tulajdonságai miatt!

    "A könnyűszerkezetes háznál nincs hőtároló tömeg.." - Egyrészt van, mert a bútorok és berendezési tárgyak is hőt tárolnak, másrészt, ha fa tartószerkezetesről beszélünk annak is van hőtárolása, csak kisebb, mit a téglának.
    Egy 50 cm-es tégla + 10cm nikecell falvastagság nem egy kategória egy 25cm-es könnyűszerkezetes falvastagsággal. Azonost érdemes összehasonlítani, nem dupla olyan vastagot :)

    "Lassabban fűt fel mint egy könnyűszerkezetes ahol semmi nem tárolja a meleget így azonnal megjelenik ( és ha nem fűtesz azonnal hűl)" - Arra próbáltam már nemrég is utalni, hogy nem hűl azonnal, mert a vastag hőszigetelés révén a fal "nem engedi ki a meleget". A hőtároló képesség nem egyenlő azzal, hogy egy lakást/házat mennyire kell fűteni, az csak az egyik eleme az egész folyamatnak.

    És hogy ne csak elméletben kelljen itt eszmét cserélnünk, 85m2-es könnyűszerkezetes társasházi lakás, alsó és jobb oldali szomszéddal, belső két szintes (vagyis az egyik szint padlásszoba) télen 22 Celsius-fokra beállított termosztáttal, éves(!) fűtése az elmúlt 1 évet tekintve 66eFt, vagyis havi átlagban 5,5eFt. Nem érzem úgy, hogy ha nem fűtöm, gyorsan kihűl, ezért állandóan fűteni kell és zabálja a gázt :)

    Mellesleg a "könnyűszerkezetes ház" egy gyűjtőfogalom, amibe a rönkházaktól kezdve a szalmabála-házakig sok mindent bele lehet érteni és így az általánosítás félrevezető lehet.

    Csillagkaput a Csillag térre!

Új hozzászólás Aktív témák