Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz -=RelakS=- #44224 üzenetére

    Az inkább egyedi inkompatibilitás lehet. Több hdmi-dvi kábelt, átalakítót + hdmi kábelt használtam már. Sőt, fordított irányban is.

    Armos mini számítógépek nem mindig tudják a dvi módokat, ezért azok nem működnek csak hdmi monitorral. De amúgy van olyan gép, ami dvi alakú csatin is kiad hdmi jelet hdmi monitorhoz (pl az a fujitsu q520 minipécé is ilyen, amiről most írok).
    Vagy a thinkpad t430-am dokkolóján is megy hdmi jel a dvi csatin - de ott csak linux alól :D Wines driver felismeri hogy dvi és úgy használja és nem adja ki a hangot.

    De használok tévé stb-it is hdmi-dvi kábellel dvi monitorral. Pédáről dvi bemenetes monitort hdmi -dvi irányból. És ahogy írtam dvi-hdmi irányúban hdmi monitort is. Szóval elég rugalmas, mert csak fizikailag más. Talán a dvi és hdmi közt valami belső ellenállás vagy más jelzés alapján tud kölünbséget tenni, ha akar. De fizikailag nem gáz. Ja és pont hogy single link dvi szokott lenni ez a fizikai átalakító. Bár most elbizonytalanodtam utóbbiban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák