Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Bozso68 #34026 üzenetére

    Nekem épp a gyorsabb DSM elérés/kiszolgálás miatt van a 716+ -ban 1 ssd, amiről a rendszer fut és egy hdd, ami tároló.

    Fentebb írták, hogy ha pl. a Download Station az SSD-re van telepítve, akkor arra is tölt le.. ez új infó volt nekem: azt gondoltam eddig, hogy mondjuk a letöltési mappával egyező köteten van a letöltési "háttérmappa" is.. de ezek szerint, akkor nem.

    Nekem volt 2 lemezes lassabb NAS-om, mint a 716+, és egyrészt több feladat futtatásánál jobb ma már a több magos proci szerintem, plusz az újabb és újabb szoftverek erőforrásigénye is folyamatosan nő, így ha moat kell választanod (és ugye nem 1 évre veszed ) és van rá keret, én az erősebbet javaslom.

    Az másik kérdés, hogy vajon a most még kapható 716+ II -t venném-e, vagy a 718+ modellt: engem a 718+ nem győzött meg, hogy megérné a felárat.
    Aki esetleg ismeri mindkettőt, írja meg, miben "annyival" jobb a 718+?

    Torrent sebességet a net és a NAS letöltési megoldása fogja korlátozni (azaz sosem éri el egy asztali PC letöltési sebességét) de sok torrentnél azért szintén előny lehet az erősebb proci.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • LouiS22

    veterán

    válasz Bozso68 #34026 üzenetére

    Ironizáltam: magától a kifejezéstől mászok falra, mert értelmezhetlen, nincs ilyen szó :)

    Hogy a kérdésedre is válaszoljak (bár pont előttem megtették): én a jövőbe tekintenék a hardver vásárlásánál, mert nem tudhatod, hogy mondjuk egy év múlva mire lesz szükséged. Mondjuk amit leírtál, arra bőven elég a régebbi modell is, leginkább valami normális HDD legyen bepakolva, mert az is számítani fog. A torrent önmagában nem zabál hatalmas erőforrást, a tároláshoz nincs szükség CPU-ra, azt meg csak feltételezem, hogy a lejátszás alatt Samba vagy NFS csatolást értesz és nem a böngészőből történne. Szóval bőven van erőtartalékod így is :) Amúgy nem tudom, hogy számításigényes feladat alatt a fenti felállásban mire gondolhattál. Futna transzkódolás?

    Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Új hozzászólás Aktív témák