Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Multibit

    veterán

    válasz Borisz76 #14909 üzenetére

    Nem vagyok gondolatolvasó, így nem tudhatom, hogy iBoli mire gondolt, de ez biztosan csípte a szemét: Ha a router be is adja a kulcsot attól még a switch-en keresztül zajlik a kommunikáció és van belső háló. ;] Szóval... ha nincs router, kitől-mitől kapnak IP-címet a LAN tagjai? :U

  • iBoli

    tag

    válasz Borisz76 #14909 üzenetére

    Félre ne érts, nem kritizálni akarlak az távol álljon tőlem. Csak nem biztos hogy jó, ha rossz információkat közlünk a kérdezőknek.

    Szóval menjünk sorba:
    1. Az internet kapcsolatnak nincs köze a belső hálóhoz. Ha megszakad a neted a szolgáltató oldalán, attól még van belső hálód.
    2. Ha a router bedöglik, az más tészta. Ilyenkor azt ki kell cserélni és kész. Sokféle meghibásodás lehet, a lényeg, hogy valami nem fog menni, a routert meg kell javítani és/vagy kicserélni.
    3. Írtál egy ilyet: "Ha gigabites csatlakozója van minden cuccnak akkor lehetséges az "elvi" 100mb/s kihasználása." Ezt egyáltalán nem értem. Ha minden gigabites akkor mi ez az "elvi" 100mb/s? Ha gigabit minden, akkor nem elvi, hanem gyakorlati 1000mb/s van.
    4. Switch téma: ha veszel egy gigabites switchet, amire mondjuk például 3 gigabit képes cuccot kötsz. Ezt a switchet az egyik gigabites portján összekötöd a gigabites routereddel. Akkor a switch mögötti eszközöknek egyenként, egy időben mekkora sávszélesség jut a belső hálón? (ugyebár 3db gigabites portot áttolsz 1db gigabites porton, azaz egyik eszközödnek sem lesz gigabites sebessége, amennyiben egy időben hasznalod őket)
    5. Még mindig switch: ha a switchre kötöd az eszközeidet, ami össze van kötve a routerrel. Azt írod, ha a router bedöglik van belső net. Nos ez nem igaz, mert a gateway (átjáró) a router bedöglött. Nem beszélve a DHCP-ről mondjuk, ami az IP címeket osztja. Ergó nem lesz belső neted.

    Nagyjából ezekre gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák