Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sequadon

    tag

    Sziasztok!

    2000-es évjáratú, 5 ajtós ferdehátú Suzuki Swiftemet elkaszálták műszakin. Első két lengéscsillapítót cserélni kellene. Ez tiszta sor, a márkakereskedésben utána érdeklődtem, valószínűleg cserélni fogják, ugyanis az enyémbe is a hibás alkatrész került. A másik probléma az volt, hogy a hátsó fékhatás nem elégséges. Azt mondták, hogy ~300 Nm a 900-1000 Nm helyett. Asszimetria nincs, mindkét oldal egyaránt rosszul fékez. A dob és a munkahengerek 2 hónapja lettek átnézve, szerelőm szerint nem volt velük semmi gond, vissza szerelte. Hátsó fékerő szabályzót mondták nekem, ha nem a munkahenger akkor biztosan az. Erre viszont kaptam egy gyönyörúséges 97 eFt + munkadíjas ajánlatot. Állítólag ebből nem létezik utángyártott, csak gyári. Utána néztem, valóban ennyi az ára. Érdekes, hogy a 4 ajtós sedanhoz létezik utángyárott és ötöd annyiba kerül.

    A kérdésem az volna, hogy valóban ez lehet a gyenge fékhatás oka? Tényleg nincs utángyártott az 5 ajtóshoz? Bontott alkatrészt merjek bele rakni? Őszintén szólva nem szeretném az autó piaci értékének harmadát rákölteni egyetlen alkatrész cseréjére.

    Segítségetek előre is köszönöm!

    Egyik szemem sír, a másik üveg...

  • Sequadon

    tag

    válasz roberto211 #25592 üzenetére

    Azt nem írtam le, de a vizsga és a szerviz ahonnan az ajánlatot kértem két külön hely, szóval nem hiszem, hogy át akarnának vágni. Az én szerelőmnek nincs futópadja, anélkül meg gondolom nehéz ezt így kiszúrni.

    Meg szeretném csináltatni én is a féket, nem ezzel van a baj, hanem hogy egy alkatrész (ami egy kis öntött fém, rajta egy kar, egy rugó, benne meg egy szelep) 100.000 Ft-ba kerül. Ennyit nem tudok (és nem is akarok) rákölteni. Utána kérdezek még az utángyártottnak, de esetleg jó bontót tudtok mondani Budapesten? Vagy olyan szervizt ahol tudnak ebben segíteni?

    Egyik szemem sír, a másik üveg...

Új hozzászólás Aktív témák