Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz Biga123 #68593 üzenetére

    " ez is kb franchiseban megy"

    Ennyi. Teljesen lutri. Ugyanolyan, mint a sima szervizek. Van belőle teljesen korrekt, meg van sz@rrágó retek.

    Teljesen mindegy, hogy márkaszerviz, vagy nem, aki nem jó az nem jó. És függetlenül attól, hogy számlát ad, gyári van, simán megcsinálja, hogy nem cserél olajszűrőt, fékfolyadékot. Ha egy gyökér üzemelteti, vagy kretén szerelők dolgoznak benne, az nem ilyen elvek mentén fog gondolkodni, hogy jaaaaj kicserélem mindenképp, mert garis, meg mert számlát kell adnom.

    Én kétszer voltam márkaszervizben a Crossal, mert ami TPMS szenzorokra azt olvastam mindenhol, hogy simán felismeri, plusz a suzuminn is mondta, hogy jó minőségű utángyártott, na nálam azokat csak a márkaszerviz tudta feltanítani.
    Először voltam a Suzuki Tafáknál. Végtelenül kedvesek és korrektek voltak. Még rá sem kérdeztem, már mondták, hogy bemehetek nézni, ha akarom. A szerelő egy tablet szerű, de annál iparibb kinézetű diagnosztikai eszközt dugott az autóra, feltanította, beszélt a szenzorokról, mutogatta nekem, hogy miket tud a diagnosztikai gép, megnézte, hogy van-e régről tárolt hibakód, minden. Tök jó volt.

    Na eltelt fél év, az egyik szenzor megkotlott. Gariban cserélte a suzuminn, ahol vettem. Igen ám, de újra fel kellett tanítani azt az egyet, mert ugye ezt a típust nem ismerte fel az autó. Másnap nyaralás, SOS-ben kellene egy márkaszerviz, mert nem akarom 1 hétig a sárga műszerfalat nézni. A Tafák nem tudott aznapra időpontot adni. Kerestem egy másik márkaszervizt.
    Ég és föld. A másik helyen mint mondtam, rádugták az ipari cuccot és 15 perc se volt az egész. Itt azzal kezdték, hogy minimum 1,5 óra lesz, mert úgy lehet csak törölni az autó memóriájából a szenzorokat, ha lehúzzák az akksit és minimum 1 órát nem kap áramot az autó. Mondom nekik, hogy volt már ilyen, nem kellett semmi ilyet csinálni. A válasz: nem olyan nincs, ezt így kell csinálni.....

    1 óra céltalan várakozás után hozzákezdtek. Egy mezei laptoppal ugrottak neki, amihez először töltőt nem találtak, utána nem tudott a Windowsba belépni az ember. Miután ez megtörtént, megcsinálták. Igazából nem az lehetett a cél, hogy óra díjjal lehúzzanak, mert nem kértek többet, mint a másik. Csak annyi hogy ránézésre sokkal felkészületlenebbek és amatőrök voltak a másikhoz képest.

Új hozzászólás Aktív témák