Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cunaja

    addikt

    válasz beef #60566 üzenetére

    A kolléganőm, SX4-el (2012-es) szedett fel egy másik hölgyet a zebránál. Nem kell kombinálni, nem úgy, hanem a motorháztetőre. A bírósági szakértő, az "A"-oszlopot találta bűnösnek, hogy a megszokottnál is többet kitakar, ennél az autó típusnál.
    Ezt sem értettem teljesen. Akkor a balesetig, nem takart ki?
    Annak idején, 32-éve, amikor tanultam vezetni, az oktatóm azt mondta, mindig tudjuk, hogy mi folyik körülöttünk. Soha ne legyen vezetés közben csőlátásom és ne csak magam elé lássak. ( direkt nem figyeljek-et írtam). Fogjam fel, hogy rajtam kívül más is van az utakon és kiszámíthatatlan a viselkedése. Ha valaki gyanúsan vezet, készüljek fel. Tegnap este egy ukrán állt elém keresztbe, de láttam, hogy tanácstalan, így satuval megálltam, amilor elém állt.
    Magyarán mondva, "A" oszlop vagy légterelő, ki tudom védeni, mert megmozdítom a fejem. A fent csatolt szemüvegben, hiába fordítom a fejem annyira, hogy az oszlop kitakarását kivédjem, mert közben oldalról belém szállnak, vagy esetleg egy motorost összeszedek. Vagy éppen én megyek ki az ártatlan elé, miközben az "A" oszlopra figyelek, egy beszükült térlátással.
    Ezért sem zavar engem a légterelő. Amúgy a Hekko kisebb mint s Satuna, vagyis "kevesebbet takar ki".
    A tükör sem azért van ott, hogy csicsás legyen az autó.
    Egyszóval rövidre zárva. Mindenkinek igaza van, a feltevése is jogos, kivéve, aki ilyen szemüvegben vezet. Másra és önmagára is életveszélyes, ha tetszik, ha nem. Azonnal megállítanám és kérném, hogy vegye le. Sajnos a KRESZ nem tiltakozik ellene.
    Igen, minnél vékonyabb a szára, annál biztonságosabb.
    Azt mondják, hogy akkor zavar az oldali fák közötti napfény. Akkor a napellenzőt, fordítsuk ki, a fák mellett.
    Azt is tudjuk, ma vezetni tanulni, nem ugyanaz, mint 30-éve. Volt tükör tolatás, motor buhera, defekt javítása(jó kerék le és fel). Ja és kemény rutin pálya. Ma, mi van? Fizess, "vizsgázz" és gyerünk a "full automata" autóval a forgalomba, ami már lassan helyettünk vezet. Ha defekt van, nyomjuk meg a fejünk feletti segély gombot. Röhej ami itt folyik. A közlekedésben, tanácstalanul állunk az egyenrangú kereszteződésben, illetve a parkolás 10 perc. Ami max 1 perc, de akkor már bonyolult. Na meg a hétvégi autós, az maga a rémálom.Ha meg még a szemüvege is ilyen, ne is legyen a közelemben.
    Bocsi, a hosszú szövegért, meg azért, hogy nem raktam off-ba. Jobban ide illik, mint a villanyórám fogyasztása.
    Nem véletlenül nem szóltam hozzá a témához.
    Telefonról írtam, ha valami betű megbolondult, bocsi.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Új hozzászólás Aktív témák