Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboldi

    nagyúr

    válasz biker #43628 üzenetére

    Ez esetben javasolt a 98-as tankolása, ha nem okoz kopogást és az nem E10 keverék.

    Ha a 95-össel nem kopog, akkor a 98-assal még inkább nem, hiszen pont ez lenne a nagyobb oktánszám lényege. :)

    De az eredeti kérdésre válaszolva:
    Az M_AND_Ms által linkelt doksi szerint használható a '88 és '92 között gyártott személyautókkal, meg azt, hogy meg kell nézni a kezelési útmutatót. Egy másik pdf-ben meg annyit írnak, hogy a jelenlegi modellekbe tankolható, a régebbieknél nézd meg a kezelési útmutatót. Igazából egyikkel sem lettünk okosabbak, mert az emlegetett kezelési útmutatóban erről nem szerepel semmi, gondolom. :D

    Tankolj 98-ast vagy 100-ast, azok mind maradnak E5-ösök, ha biztosra akarsz menni.
    ..................................................

    (#43620) 2ozzmexy: Az E10 nem a 98-ast jelöli, lásd biker hsz-a, ami efölött van.
    Amúgy ha az én autóm megenne 15k km alatt 2-3 decit, simán leszarnám. :D Tekintve, hogy a minimum és a maximum jelzés között van durván egy liter, és ha a maximumot vesszük kiindulópontnak, akkor még bőven marad benne olaj, messze még onnan a minimum. Emiatt tuti, hogy nem cipelnék olajat a szép, új, tiszta autóban. :N
    De ha ennél sokkal drasztikusabban fogyna az olaj, akkor sem cipelném magammal, inkább megnézném otthon a hosszabb autókázás előtt a szintet.

    [ Szerkesztve ]

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz biker #43628 üzenetére

    "Ja és nyiht sprahe dojcs, sorry, speaks only English and Hungarian. De köszi az infót, csak nem tudom mi az"
    Németül még meg is tudnálak tanítani, de önállóságot adni nem tudok, pedig csak ez kellett volna: az autód gyártójának nevére rákeresel a listában és azt másfél mondatot lefordítod pl a guglival.
    Képzeld, én se tudok németül (úgy hogy mégsem tudlak megtanítani), de ezt a listát már anno 2011-en két klikkeléssel megtaláltam és értelmeztem. Most megint csak egy gyorskereséssel előszedtem, pont a te érdeklődésedre. Bocsánat, hogy nem fordítottam le.... Én ennél több önállósággal rendelkező emberekhez vagyok szokva...de majd megértőbb leszek a jövőben, ígérem

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Új hozzászólás Aktív témák