Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #1112 üzenetére

    Nagyon köszi amit írtál.Leírom részletesen mi a helyzet :
    A kapcsolatom : Tvnetwork ,fix ip címem van, egy sima UTP kábel jön be a lakásba és LAN NET nek hívják ami nekem van.Van még felhasználó nevem és jelszavam is a csatlakozáshoz.A Win 98 alatt például azért nem sikerült netet kreálnom mert, azt mondták hogy ilyen netre a win 98 még nem volt felkészítve.Ezért a Raspppoe oldalra fel kellett mennem és letöltenem egy progit.Az csinált Win 98 ra Pppoe protokollt és akkor még el kellett indítanom a raspppoe.exe-t ez kérte be a usernevet meg a passwördöt, és csak így lett net.Az Ubuntu alatt úgy tudtam megoldani hogy konzolba be kellett írnom hogy Sudo pppoe config és akkor ott is megkérdezte a usert meg a pass.-t.De a Suse alatt a Sudo-t nem is tudja vagy mi, akkor kipróbálom helyette a Yast-ot amit írtál.Jelzek ,hogy hogyan boldogultam.Köszi mégegyszer.Ha van tipped még mit lehetne kipróbálni szivesen veszem.
    Ja és kérdez olyat hogy Ip cím : gondolom ez a sajátomat kell ide beírni és azt tudom is.
    Aztán kérdez Hálózati maszkot, ezt nem tudom.Meg kérdez valami átjárót azt sem tudom, de az lehet hogy szintén az én ip címem,és kérdez még DNS szervert vagy mit azt sem tudom.
    Jó lenne ha Suse-ban is lenne egy olyan parancs ,mint Ubuntuban és akkor csak a jelszavamat meg a felhasz. nevemet kéne beírnom.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

Új hozzászólás Aktív témák