Új hozzászólás Aktív témák

  • jimmy399

    senior tag

    Hy All!

    Tegnap felraktam a Suse Linux 9.2-t a gépre. Szépen defregmentálom a windows C: (az első partíció, bootolható 9,7 Gb-os) meghajtót, hogy majd ide fogom telepíteni a linuxot, mert a másik partíción fontos cuccok vannak (D: 30Gb).

    Szépen rendben bebootolok CD-ről (cd-s verzió) kiválasztom a telepítés menüpontot. Elkezdi a telepítést, szépen megtalál mindet, eddig minden jó. De a particionálás menüpont nem tetszett:

    Azt akarta, hogy a 30 Gb-ost átméretezi 25 Gb-ra és ott rakja fel a linuxot. Na erre én megpróbáltram megváltoztatni, hogy a C:-t méretezze, meg ilyenek. De istennek sem sikerült átállítani a c:-re. Na mondom, akkor kitolok a Yebt-val mivel (a telepítés segító varázslóval) a d:-re akartas rakni a cuccát, ezért azt televágtam a windows alól. Bebootoltam újra. És csodák csodájára a C:-t méretezte át, ahogy pont kellett.
    Na mondom karaly. Feltelepült. Minden ok.

    DE:

    A WinXP-s menüpontot kiválasztva a LILO nem kezdi el betölteni az xp-t hanem újraindul a vas. Mit csináljak, nem akarok xp-s javítókonzolt, mert akkor oda a lilo és azt nem tom hogy kell telepíteni...


    Köszke a válaszokat!

    --- N/A ---

Új hozzászólás Aktív témák