Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Parci #14048 üzenetére

    X-Trail nálunk is többször szóba került... Én sajnos pont a hagyományos automata váltóval nem tudtam kipróbálni, csak a CVT-vel, ami szintén egy szégyen. Nekem az X-Traillel (már azokkal az évjáratúakkal, amik szóba jöhetnének esetleg) az a bajom, hogy szinte kizárólag a kétliteres benzines elfogadható erőben (meg persze a dízel, de abból olyat venni, ami még képes megtenni 100 kilométernél többet hiba nélkül, szerintem lehetetlen).

    Anno, úgy ezer éve volt nekem egy Honda HR-V-m, a nem VTEC, vagyis 105 lovasból, ötajtós (ez hosszabb kb. 30 centivel a háromajtóstól és nyilván még nehezebb), CVT váltóval. Imádtam. Na nem az összkereke miatt, mert az elég gáz volt. De CVT-je nagyon szuper volt.
    Ami nagyon gáz volt, hogy azzal az 1.6-os 105 lovas motorral harmatgyenge volt és emiatt volt a fogyasztás nagyon magas. Közúton, 70-80-nal (nem ám 90-nel) tudtam 10 litert hozni vele, városban ettől többet. De autópályán 12-13 liter úgy, hogy 120 fölé nem is nagyon akaródzott neki menni. Magas kasztni, kb. Forester méret, még súlyban is...

Új hozzászólás Aktív témák