Aktív témák

  • Superman

    nagyúr

    Játékokról nem nagyon szoktam topikot indítani, két ok miatt:
    1. A 12-15 éves korosztály azonnal leugat, vagy lehülyéz, ha más a véleményem (ez ugyan nem érdekel) és
    2. nem szoktam annyit játszani.

    Most azonban kivételt kell tennem, mert nagy Trek rajongó vagyok és megjelent az Elite Force2 demo. A játék maga kábé 1,5 hónap múlva jön ki. Az első rész a Raven Software fejlesztette, ami meg is látszott rajta. A történet fantasztikus volt, szinte belekényszerítette az embert a végigjátszásba. A missionök egymásból következtek, a grafika nagyszerű volt (még mindig az), a hangulat remek.

    Na most a mostani demo alapján pár dolgot le lehet már szögezni: remélhetőleg nem ilyen lesz a történetvezetés: leszállni egy helyre, megmenteni pár embert, lényt, kiirtani egy csomó idegen fajt, amit itt már szörnyeknek neveznek.
    A demot játszva amolyan Serious Sam érzésem volt, annyian törtek rám. Ráadásul a ''szörnyek'' kidolgozása sem valami nagyon remek. A demoban valamiféle trutymót köpködtek, ami lopott kakó, mert az Elite Force első részében benne volt. A szörnyek a falból törnek elő, hirtelen, ami nem rossz, csakhogy ez is benne volt az első részben.

    A fegyverek - legalábbis a demoban - túl gyengék ennyi szörnyhöz, főleg a nagyobbakhoz. Egyszóval elsőre nem nagyon tetszik. Roszabbak is vannak persze nála, de a Trek szellemiséghez nem igazán köthető. Ami leginkább javítandó, a történet. Bár a demo alapján korai véleményt mondani, de két missiont lehetett végigjátszani. Ha a kettő egymásból következik és ez határozza majd meg a történetet, akkor gyenge lesz és meg sem közelítheti az előd hangulatát és jól szerkesztettségét, vagy az olyan hangulatos játékokét, mint az AVP2, vagy a Deus Ex. Na kiírtam magam. :))))

Aktív témák