Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Nathan Boggs #3461 üzenetére

    amúgy a történelem során próbáltak már tükröződő felülettel ellátni harcjárműveket (tükör, fém, stb). Nem igazán bírták a harci körülményeket. Ráadásul itt is az látszik hogy max valami felderítőben gondolkodott az illető, lévén ágyút én nem láttam rajta. Meg ugye pici.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • vaakuum

    addikt

    válasz Nathan Boggs #3461 üzenetére

    Nyilván ezek "brainstorming" eredmények... pl. a repcsivel is van egy csomó gond... többek között a befelé nyíló raktérajtó, ami miatt annyi fölösleges térfogatot kell repülőgéppel körbeburkolni... Meg ugye a gumikerekes bombarekesz is hülyeség, mert ezek a gépek sem disznózsíros jégen haladnak, tehát simán lerázkódik az egész konténer egyben. És még lehetne sorolni. De az elve az tényleg ütős. Nem véletlen azt hiszem, hogy az usa is csak úgy száll ba a Daesh elleni harcba, hogy levegőből, minél kevesebb élőerőt használva a frontvonalon. Persze helyőrségnek és támaszpontoknak kell az emberanyag is, de az nem közvetlen harci tevékenység, amíg nem ostromolják. Érdekes ez, a háborúban a tecnológia sokmindent meg tud változtatni, ha jó hírszerzéssel tudják, hová kell sebészi pontossággal lőni.
    Gyak a II. vh-s tisztekre vadászó sniperekkkel egyenértékű a felfogás. Hírszerzés kideríti, hol vannak, aztán kilőni a vezetést.

    (#3462) Menthirist A tükröződő felületet én inkább napelem-panelnak tippelném, ami ahhoz kell, hogy harckészültségben legyen az elektronika. Ha a műhód azt mondja nekik, hogy rejtőzködés van, mert valaki/valami jár a környékeny, akkor átmegy álcázásba...egyébként valami szódáspatronos gázkieresztéses megoldással akár még le is hűtheti magát, vagy a forróbb részeit a talajfogás és pozícióba helyezkedés után, ha nagyon akarja.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák