Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    Üdv, polgártársak! :)

    Mai naptól (jobban mondva a letöltés ütemét elnézve, inkább holnaputántól :O ) egy 315P-t terelgetve próbálok -a szerintem frenetikus és kb 2 évente végigjátszott- Freelancer-re hajazó vagy remélhetőleg azt leköröző élményekre vadászni CR világában.

    Ennek megfelelően ez a kis kezdő hajó inkább csak szárnypróbálgatás, már csak a lehetséges Hornet upgrade miatt is, de a későbbiekben valószínűleg Freelancer vagy Cutlass lenne a main.

    Cutlass nagyon bejön, de spec alapján kissé vérszegény az azonos kat. Freelancerhez képest, etéren várható vlmi változás vagy ez az ára a sötét oldalnak? :D

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Menthirist #11250 üzenetére

    Én kb tegnap ilyenkor a 496230-as sorszámot (nem röhög :N ) kaptam, most meg 499500 az akkor min 3000-as növekmény 24 óra alatt.
    Vagy a belefeccelt pénz mértéke befolyásolja a citizen id kiosztás linearitását?

    szerk: polygon téma: valóban a "szögletes" Cutlass kb fele polycounttal bír, mint a méretben kb egy kat. , de curvaturált :D Freelancer

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Sziasztok, lévén messze ez a legkompetensebb fórum SC ügyben kis hazánkban (még ha van is némi kogni-disszo-redu az itt lévőkben- de ez így is van jól egy fanatic-közösség tagjainál :D ) vanguard és a későbbi basic-ship /esetleg grey-market/ LTI-vel kapcsolatos láma-kérdéseim intézném hozzátok:
    pontosan milyen területekre, és mire (hajó/cumó/weap/etc) vonatkozik a biztosítás?
    Egyáltalán mibe fáj ha nincs LTI, emellett tudunk-e vlmit biztosan az LTI élettartamán kívül?
    Esetleg később az esetleges OP-sága okán nerfelik, mint a raksikat?
    Egyáltalán van vlmi kötelezettség a RSI részéről is? (bár ezt kétlem, gondolom az apróbetű nem a felhasználó jogait taglalja :D ) csak mert azért repkednek itt a -államok-béli viszonyítási alappal is- kemény pénzek rendesen... mondjuk a nyálam elcsöppen némelyik vidi láttán, a jó édes annyukatazt :DDD

    Tudom vannak olyan vélemények is, hogy majd mindennek ingame kivakarjuk az árát, de mivan, ha előreláthatóan nem lesz elég időm kitermelni mindent in-game -még ha nem is megy el troger p2w irányba az egész- az látható hogy a normalis, real-cash nélküli, élvezhető gémhez rendesen anti-szoci second life lesz a kívánalom, tehát már nekem és sok hasonló időhiányos fannak vlsznű mégis kicsit p2w vagy inkább pay2time lesz az osztályrészem.
    Ezt a fentit, kicsit az ED cikk krtikájának margójára, halkan jegyzem meg ;)

    Egyébként a konkrét terv: az eddigi LTI nélküli 315p-t beolvasztani egy Vangu-ba vagy külön grey-market LTI Hornet/Cutlast beszerezni

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #26006 üzenetére

    1st: :R

    többi: a kezdetben(1-1,5 éve) elképzelt felfedezek, térképezek, infoval kereskedek módra, sajnos úgy néz ki, egyre kevésbé áll rendelkezésemre az ehhez szükséges idő, szóval jelen állás szerint kissé az akció felé tolódott el igény/lehetőség relációm: kis bounty h. vagy épp kalózosdi (olyan Drake-es fél-legális módon :) ) némi fps-sel nyakonöntve, tehát sajnos ilyen visual/sekélyesebb élmények -ez van, tudom a jó/mély játékhoz idő kell, nekem meg inkább ilyen subokban lesz néha közepes mennyiség, leginkább meg semmi- tehát a dogfight/fps-t meg tudom egy jó közepesre tanulni + taktikai játékelemek ok, de stratégiai elmélyülés tsi.

    Szóval Cutlass/Hornet/Redem/Vangu vonal -bár Redeem kicsit kilóg, azon inkább partra/hajóraszálló lennék szívesen- .
    De LTI ezek szerint azért annyit nem ér, mint gondoltam...legalábbis valószínűleg :D
    Mindenesetre köszi még1x

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz mrfire #26010 üzenetére

    Köszi az instrukciókat, végül átgondolva és kissé racionalizálva a kezdeti érzelmi hullámokat (wow-effekt :) ) Vanguard és egyéb pénznyelők helyett végül egy 315 meltből freelancer dur mellett döntöttem, ezzel gyak. megmarad a pionír vonal, de azért mégis ott figyel két s5 torony, 2 fős, tehát magányoskodás esetén sem lehetetlenül el a játék, meg a 150-es cargo sem jön majd -főleg ez elején- rosszul.
    LTI-t meg nem erőltetem, ha a meglévő 6 hónapnyi free insu alatt nem kapok rá az ízére, akkor úgy is megette a fene az egészet :) .

    Mondjuk a Vangu -az eddigi trendeket elnézve- befektetésnek még mindig jó lehet.

    szerk: ja és kösz az összefoglalót :C

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #26027 üzenetére

    Lemodellezni az egész világegyetemet, benne minden galaxist, naprendszert, bolygót, várost, fejlesztőcéget, benne a világot lemodellező szakembereket....és huppsz, perdül egyett -vagy épp' egyre gyorsuló rezgésbe kezd- a világ, a tér-idő tengelye körül :DDD

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Sziasztok!
    Örömmel látom, hogy nagyon is lesz ebből a brutál projektből valami (ha csak töredéknyit összehoznak az ígértekből, akkor is játéktöerténelmet írnak).
    Ez jó, egyrészt lesz mivel kialvatlan zombivá vállni pár évig :) , másrész nem vész kárba a ~ 3-4 éve befektetett 80-100(?) ...ki tudja már mennyi, dodóm.

    Jut eszembe befektetés, akkor egy 315-öt vettem, de egyre inkább hajlanék vlmi jobb felé: középvadász esetleg Freelancer Mis.
    Valami jó mid-heavy fighter-tipp?

    Pont kellene egy ssd is, így felmerül ez a Sabre Raven (EMP elég jó, csak elsütjük ellen közelében, az meg bebénúl szépen: angolna vs zsákmányállat :) ). Jó hajó ez vadászkodni? És vajon ehhez LTI jár?

    Esetleg van még vlmi más épeszű (ld.:200-250---300$) opció LTI hajóra?

    Kösz a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz SkyS1gn #48856 üzenetére

    Ehhh, most nézem Sabre Raven-re 2 hónap insurance + nogift/nomelt .... :W
    Nna akkor inkább lesz egy 500Gb Nvme ssd ~60-70 + 30-40k-ért LTI cutlass/hornet/sabre/anyámtyúkja és marad 30 pénzem :D

    Banu Defender-ről, Hurricane-ről a most láthatóakon túl van/volt vlmi adalék-infó?
    Mondjuk ez utóbbi adatok alapján elég fuck-ónak néz ki (2*4th + 4*3rd turret) csak olyan kis vékonka (s2 shield/mass/megminden S).
    szerk Coolers M-es --> gyorsabb a shield reload? megtaláltam

    Avenger Warlockot néztem még (emp + 1*4th-ja is van), de hornetek úgy szedik le, mintha ott se lenne, annak ellenére hogy kb hornettel egál szívósággal kellene bírnia, de azok meg 3-4x ideig bírják
    ... elkelne egy buff/nerf (nézőpont kérdése)

    Utólag LTI-t venni mennyire legál, illetve ha az, hol tudnám esetleg pH!-n belül intézni (privi, apró?) ?

    [/ööö... ezt nem mind neked szegezem, úgy ált. a communityt is nyaggatnám a fentiekkel :B OFF]

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Melyik a default lock on target -gomb? (nem a nearest enemy, hanem "ami előttem van" lock )
    szerk: beállított control settings elmentésre van mód?

    Körkérdés: ti hogyan/mivel repültök? (gombok /mouse /joy /dupla joy / joy+mouse/ joy+mouse+pedálok/ duplajoy+pedálok/ duplajoy+pedálok+zongora és/vagy egyéb perverzitás)

    más:
    sajnos elment az eszem és ebből kifolyólag rendelkezem egy Sabre Raven troll-EMP hajóval :DDD
    (a racionális énem okán meg egy csodás dizájnú, ámbár annál inkább benga repülési praméterekkel bíró Reliant Kore-val --> Cutlasslessz?)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz abéla #49114 üzenetére

    a válasz: rö (bár van egy olyan érzésem, ez csak nekem megy felfedezés-számba :DDD )

    ...többi kérdés nyitott...

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Sokimm #49118 üzenetére

    Néztem én is ezeket az ipari contollereket, de basszus olcsóbb ha egy warthogot veszel :)
    De ha már Hall, akkor T16000 vagy VK vagy annak lengyel változata (Ravcore Javelin), ezek 20-30k közöttiek és elég jóféléknek néznek ki.
    Mondjuk pont T16000-em 1-es firegombja kezdi bemondani az unalmast(bár van benne néhány száz repült óra, de azért na), mivel gari már tsi, szét is kapom: rugó-mod, meg microkapcs-csere ;]

    Azért halkan megjegyzem az eddigi pár ujjas legfinomabb mozgást egy ilyennel tudtam produkálni... bár ezt még a múlt évezred utolsó dekádjában adtam elő TFX/Euro Fighter meg TIE Fighter nevezetű csodák alatt, szóval lehet csak megszépíti az idő a kontroll finomságát, mitnemondjak, smútságát.

    De azóta is keresek ilyen, ujjal irányítható finomvezérlőt, normális (nem ipari) áron.
    ...esetleg egy 3dconnexion spacemouse, bár nem tudom, ki kellen próbálni; lehet olyan, mint Quadróval játszani :DDD

    Irányítás: War Thunder rászoktatott a mouse-ra (mit ne mondjak, ez még Lock On idejéből megmaradt, mint dogfiht nézelődő eszköz), így istánkáromló módon, de az lett a fő controller, rugótlanított régi saitekem meg a strafe left/right(x) up/down(y), kormány gáz/fékpedál meg a strafe/thrust forward-backw.

    szerk: SabreR biztos jó, de mivel 3.0-hoz hozzáférésem nincs (pledge 2014.07.), így marad a "sima" (ami tökéletes fighter.. csak nehogy hozzászokjak :) )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Élménybeszámol:
    (3.0 ~15-20h, néhány bonyolultabb küldi, jópár hack és ~40-50 close combat...köztük egy starfarer ;] )

    Konfig/tech: 6700k(alap)+alap deszka, 980ti kicsi tuning(vízzel no throttlingt:55-58C), 2x8 alap ddr4,
    optane ssd (rajta a 10-12gb swap file + játék, os a másik, lassabb ssd-n), hátérben nem fut semmi +, win8.1(kb 1.5 éves, nem teleszemetelt os), 100/10 t-com(speedtest:93/11 12ms):
    ébredéskor 33-38fps, majd ezt tartja, Levski 23-30 körüli fps (DisplayInfoval), játszható mindig... amíg be nem crash-sel (1-2 óra után általában starmap-bogarászás vagy bázisokra érekezve, interakciót folytatva).
    FPS beesés, lag, mosue/joy/pedál késés nincs. Ált medium gfx + blur/vsync/chr. abber/sharpness off. FOV:alap(86?), gfx low-v.high között 10-15%-nyi az fps difi, de medium alatt érezhetően simább.

    Élmény:eddigi űrszim/szimekhez képest valami elképesztő szabadságérzetet ad ez a mászkálás/fps, még így, az erősen limitált móddal is (persze nem beszélve arról, hogy némelyik "AAA game" tartalmat már így is veri).
    Mobiglass jó, rajta az appok szintén, flight modell sztem kiváló, hitbox, close combat 30+ fps-nél jó.

    Ugye ED-nél már azért rágyúrtam a space-élményre (planet-landing az Oculussal az egyik meghatározó momentum röpke 35 évnyi gémer-létemben), de még így is önkéntelenül fel-felkacagtam egy-egy parádés élménynél:
    ugye maga a bázis, de azt már "megszokhattuk", quantum-ugrás, landing és hogy véééégre ki lehet szállni ba*mmeg.... kiszálok egy istenverte idegen bolygón/holdon/asteroidán és rohangálok/ugrok, lefekve gördülök, lövök... ááááá, kész, minden pénzt megért ezaszarna :B
    Írtózat jók ezek az alap küldik is: pl lelőtt Starfarer black boxát kellet elhozni, de előtte beparáztatott a leírás, hogy lehetnek még gonoszok; be voltam tojva, körbejártam hajóval a terepet, szinte bementem a lerobbant raktérbe :), nna mondom, lesz ami lesz, gyalog befelé. Nyomi smg-mel + zseblámpával botorkálva a folyosókon valami hihetetlen jó az immersion; amikor befordulva a szétlőtt hajó, sejtelmesen derengő folyosóján meglátod a kivégzett legénység első tagját, ellentétben a sisakon kiírttal, tuti nem 55-60/min volt a szívfrekim :DDD
    Aztán felkapva a Blackboxot, leugrottam a 1. emeltről, spuri a géphez, lépés-lépés, mert jöhetnek, ready flight/landing gear + gáz-gáz/afterburn... uhh megúsztam.
    Majd bebuggant a küldi, így nem jelezte hova vigyem vissza a boxot :D
    de mindegy is, játéktörténelmi élmény bezsákolva (és még mi minden van hátra?)

    Bounty küldik: ezzel a Ravennel konkrétan nevetség tárgya 1-1 Cutlass Black-et hidegre rakni, nem beszélve Gladiusokról, 325-ökről, na meg a Nova különítmény egy Starfarere is visszadta lelkét teremtőjének :)
    Gyakorlatilag folyamatosan lebénítva szerencsétlen csak lebegett én meg pumpáltam a 337-es badgerekkel.

    Ez az Raven egy kísérő-hajóval megtámogatva konkrétan game-balance veszélyeket rejt magában.

    Néztem YT-on, gyak. nincs Raven 3.0 vidi, majd a héten vlmikor rakok fel/linkelek ha nem sikerül túl jól az előszilveszter :)
    Fps-t kijelezve készítem majd, de nyilván a rögzítés miatt kissé csökkeni fog az egyébként sem combos érték.
    De ezt a hajót látni kell, eszméletlen.

    valami jó, erőforrás-igénytelen capture progit tud vlki?

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz nortsen #49529 üzenetére

    Mivel rá kellett jönnöm, hogy a "régi jó regisztrált" Fraps-em már nem az és mint kiderült, a Sony Vegasom is egy vírusgazda ... nem is értem, hogy történhettek ezek :D ... szóval újból normálisan nekifutva az egész record dolognak, én is OBS-nél kötöttem ki, először black screen + hang ment, most már felvesz, de pl kódek nálam az alap stream-es és pl. nem tudom nvidiához melyiket érdemes (x264 /H.264), meg skálázott felbontás/szűrőnél melyik ajánlott, ilyesmik... megtennéd hogy privibe pár fontosabb dolgot leírnál? köszönöm

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Malibutomi #49624 üzenetére

    Ez a Qu. nélküliség tisztára Desert Bus , bár ennek kicsit jobb a grafikája, ráadásul nem is kell ott lenni a gép előtt folyamtosan... áááá semmi kihivás, komolyan

    más, kicsit mindenkinek:
    bug:
    hajót behívom és nem tudok beszállni, mert nincs interakív menü (open canopy, ladder, stb), egyik hajóval sem, és kivétel nélkül
    Utolsó működő környezet, amikor is gyarló módon egy port o-i landing padon ácsorgó, idegen Cutlassba beszaladva a másodpilóta/pilóta helyére huppantam(nem tudtam felszállni, de power on-ig engedett), ekkor néhány mp után visszadobott a szálláshely környéki folyosókra és azóta ez van (meg közben OBS-szel felvettem).
    Szóval reinstall-e vagy sem? :)

    #2 más, kicsit mindenkinek (de néhányaknak nagyon):
    ha valakinek szar volt a kari/szilveszter, éppen másnapos, akut munkaundorral, netán krónikus depresszióval küzd, ugyan, miért érzi szükségét, hogy errejárván, bohócot csináljon magából net-bölcs meglátásokkal, "szakmai"(legyen az bármi szakirány az ég kerekén, há'mindenhezért :O ) hozzászólásokkal...
    vagy csak a szokásos kispolgári, post-házmester szomszédboci-fordulj-fel attitűd szelleme kisért :P

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Raven vidi, az elején server választósdi, majd sikerült egy kezdő 70-80 fps-sel (!) bírót kifogni, mercenary mission on, majd kicsi bénázást, meg landing gear kintfelejtést követően (ekkor még mindig 40-50 fps) jön a durvulat:

    quantumból kiszedtek a pirátok*, gondolták: kici kék cinos hajó, jól leraboljuk ...majd mind meghaltak :DDD

    *pirátok alatt Caterpillarokat, meg Conniekat értsetek

    Mindezt hányingerkeltő 5-15 fps közötti "sebesség" mellett, de a lényeg látszik: ez a hajó egy fuckó ;]

    Remélem nem sok elmebeteg :P vett ezért optane ssd-t, mert akkor nerf lesz a vége...vagy majd mindenki egy ilyet akar kinyírni :)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Van egy kis gondom:

    #1 Reliant Kore-t upgradeltem Gladiusra (28eu) először egy K&H-s kártyáról, vártam 30 percet, nem történt semmi (se sms, se visszajelzés RSI-től, csak pirosan: not complete) és mivel korábban is volt gond fizetésekkel ezzel a kártyával, gondoltam na megint nem ment, próba a másikkal(BB), azzal egyből ment, rögtön upgrade apply, password beírva, jóváírta, megvan a hajó is, simaügy.
    Csakhogy 45 perccel az első kártyával történő fizetés után elfogadta azzal is, mondom ok, nyomok egy exchange for game credit-et, de akkor meg azt írja, elveszítem az upgradehez tartozó eredeti pledge-met (még 315p volt), de ahhoz meg jár az ingyenes lövölde is, szval nem olvsztanám be, nem beszélve, hogy kell a Gladius is (jobban mondva a jobb PP-je, meg shieldje a Ravenre), gifttel ue. a probléma.
    Szóval most mit lehet tenni: van egy aranyáron vett Gladiusom (+29eu) vagy esetleg lehet ezt jelezni valahol, hogy legyen oly kedvesek game creditre átírni, esetleg próbájam meg és menni fog (egyszer már visszavásároltam az eredeti pledgem, pont sq42 free download miatt, szval ez kicsit rizikós)

    #2 Gladius s3 gimbal-ját +CF-227-es s2 laserét nem tudom rárakni a Ravenre, sőt a Gladiusról levéve a gimbalt (ami nincs is kiírva, csak logikai kiag.) nem találom, nem tudom visszarakni, arról nem is beszélve hogy Raven s3 mountra nem engedi csak a saját s3 laserét felrekni, a s2-t nem is látom a választhatók között :U erre vlmi megoldás?

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Csak hogy vlmi kontruktív is legyen:

    [starcitizen database] jobb mint az RSI oldal, innen érdemes már kint lévő cuccokat összeollózni, megnézni

    meg mindjárt töltök fel Raven vs Raven dogfight vidit (hát nem mondom, elkente a számat az érezhetően tapasztaltabb pilóta, használta a redundáns power-trükköket, meg sztem erősebb PP-je is volt.. innen jött az ötlet :) ) , tanulságos vidi e-hadviseléshez

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz abéla #49667 üzenetére

    Raven e-hadviselés a bot kevésbé tiszta végéről nézve :)

    ha megoldható vonjátok össze az előzővel légysz.

    majd némi Gladius PP + shield pimppel is tolok 1-2 kört, meg használni kezdtem a ki/bekapcsolásos technikát, meglátjuk. Bár a fenti videóban lévő ellen azért elég kuriózum-számba ment (mondjuk még nem vlmi nagy a mintavételezési halmazom :) )

    RSI E-warfare gyorstalpaló, warlock meg raven (és még ki tudja mit hoz a jövő) fényében érdemes átbogarászni.

    érdekesség: Warlock emp-je jobb: stats, csak a gép papír, már ha vlki elér hozzá :)

    Nerfről beszélnek:
    * elsődlegesen shield felfogja a sugárzást, csak utána bénítja a rendszereket-> 1st azt kell lebontani
    * emp reload time drsztikus növelése
    * emp-ellenálló sub-systemek
    * aktív ellentevékenység: e-warfare cumók
    * részleges bénítás
    * redundáns power-system + gyorsgombok hozzárendelve

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz abéla #49665 üzenetére

    fentebb sok volt a duma...
    A lényeg: sikerült 2x upgrade-lni egy hajót, így a felesleges upgradet szeretném "visszacsinálni" , store creditre(usd/uec) váltani, anélkül, hogy eredeti pledge elvszne. Kérdés van-e erre mód? Valaki futott-e hasonlóba bele, mik a tapaszatlatai?

    Elolvastam bevezetőt, FAQ-t, topicot 2-3 hónapja követem (megint); ezek fényében linkelgetem a fentieket, de ha "vótmá" kategoria, elnézéseteket kérem; egy re-born-nak minden cikk új :D
    Meg ugye most épp a kezdeti lelkes, próbálgatós/posztolós/nyüzsgős szakaszban járok, idővel majd -remélem a hater állapotot kihagyva- hozzábölcsülök a játékhoz... időm lesz rá, az biztos ;)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Szőrös  #49685 üzenetére

    16gb fix swap file :Y
    azt azért tegyétek hozzá hogy ssd-n nem egészséges ennyit ott hagyni, ha már nem SC-vel játszik

    szerk: bár sztem az ilyen 20-22 fps-ért leginkább a net-kód, server-kommunikáció meg egyéb nem saját-gép-hrdver a felelős

    800x600 low+kikapcs minden és ugyanannyi a fps Port Olisaron
    jómúltkor meg linkeltem egy vidit amin 70-80fps-sel kezdetem portOn majd sok nagy hajóig maradt is 40-50, majd 8-15 között ugrált hajók (NPC-k) közelébe
    szóval ez most ilyen, ezt kell szeretni, ha valaki normalis fps-re vágyik, menjen arena commander-re vagy sq42-re

    de jja, fps ugrálások, swapelés ellen nyilván jó az ssd, swap file áthelyezés, csak ne keltsetek hiu ábrándokat szegényekben, attól még gyorsabb -hosszútávon- nem lesz

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Szőrös  #49689 üzenetére

    Mi a "régebbi" ?
    Mert nekem még az volt meg, hogy 3dnand, meg mlc/tlc sem szereti ha swap rajta van.
    Meg ok tudom, addigra rég kidobjuk, meg ugyis vezérlő nyiffan ki hamarabb... :P

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Menthirist #49697 üzenetére

    nálam is a régebbi mlc ssd-n (intel 730 - semmi degr. 99%) volt a swap, most meg pláne az optane-on (mondjuk az elméletben sem "kopik" ettől) igazándiból csak arra gondoltam, szóljatok erről is, nehogy ssd topikban meg lehurrogják őket :D

    ..de ha már vga, valóban annak sem éppen használ az állandó 40-80C° közötti ugrálás, ezért kell hatékony hűtővel venni/cserélni, már ha nem 1 évre tervezel vele (ami ugye elvárás, hogy pörögjön a piac ;] )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Eniral #49707 üzenetére

    mondjuk ha az OS, meg SC fileok + swap file is ugyanazon az ssd-n figyel, lehet kicsit nagy lesz a forgalom, nem tudom, valaki bizti letesztelte már... de jelen állapotában szerintem kb. mindegy is (halkan megjegyzem nálam OS és SC/swap külön ssd-n figyel, de így is képregény néha PTU; arena/lövölde jó, 60-80fps)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    És egy kicsi -az előre megjósolt :D - negatívkodás:
    arra valakinek van valami ötlete, hogy az egyébként teljesen katyvasz és gyak. használhatatlan ship customization opciót legalább nyomokban működőképessé lehetne tenni?

    Ezek mondjuk elég régóta benne figyelnek a projektben, meg 1-2 hete működött is rendesen, de néhány napja (teljes)re-install, user-folder törlés, anyám tyúkja ellenére sem lehet normálisan használni, mitöbb egyre inkább összesz*rja magát:
    pl sima Sabre cf-337-ét leveszem, majd nem engedi visszarakni(se Sabre, se másik hajó s3-ra), ue. Gladius powerpl., shielddel, gun-nal is, na persze a levett jobb PP-et, shieldet ugye nem engedi másik hajóra sem felrakni(még jó hogy ezért upgrd-tem Gladiusra), nem beszélve, hogy a közben UEC-ért vett cf-337-cal sem lehet semmit kezdeni... mindezek 1 hete még simán működtek :O

    jja és a már nem létező Reliant Kore(erről upgadeltem Gladiusra) cuccait, meg a lejárt electronic access-es M5A lasert minden gond nélkül pakolgathatom a gépekre.

    Ehh, szuper... de hát valóban, minden mindjárt kész, csak épp a legalapabb opciók sem működnek... istenem,mikor lesz ebből egy épkézláb... béta :U

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz SkyS1gn #49720 üzenetére

    jóvanna' , felkavart a dolog, így technikai értelemben véve nem kellően pontosan fogalmaztam az "legalapabb opciók" fogalom meghatározása során :P

    Én is repülöm a hajóimat, de ha már belerakták, mi több pézé' árulják az upgrd cumókat, hadd lehessen már kipróbálni. (jó ok tudom még csak feltételes opció minden, meg minek is nyujtózkodom az RSI takaróján túl )
    De leginkább csak egy relatív hiányérzet alakult ki bennem, lévén múlt héten még szépen működött, aztán nem.
    Ha nem látom milyen volt az új lézerekkel, PP-tel, shielddel, lehet nem is nyavajognék
    .

    De igazándiból a közösség felé irányuló kérésem, hogy nézzenek már rá, náluk is döglődik-e a ship custom vagy ez vlmi egyedi anomália nálam.
    A többit ignoráljátok nyugodtan, csak öncélú hangulati lenyomatként szereplnek. :))

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Szociológiai tanulmány #1:
    missing crew mission: elugrok Yela-ra, majd ugrok kicsit közelebb, majd közelítve látom ám, ott van egy Freelancer (csakazért sem frici :P ) a -feltehetően az elveszett és így a misszóm célját is képező legénység maradványait rejtő- űrhajó-roncs darabok között.
    Éppen szerencsétlen pilóta cipelte az egyik black boxot vissza a hajójára, amikor megleptem kéklő-villámló
    OP* hajómmal. Kicsit körbetáncoltam, villogtam neki.
    Szegény csak megállt, várta végzetét, ekkor azonban -mintegy pionír pillangó-effektus generátorként- gondoltam jót cselekszem, leszálltam, kiugrottam a hajóból, integettem neki, smg-m is maradt a helyén.
    És ekkor az azóta már fegyvert rántott spaceman-társam biza' elrakta azt, visszaintegetett, sőt mi több, írta, hogy amott vannak még ládák, vigyem el nyugodtan. Visszaírtam, mindegy mivel közben historyba került a küldetésem (gondolom amint bevitte az első ládákat a hajójára, inaktiválódott nálam), de minden jót kívántam neki, kifejztem örömömet, hogy ilyen békésre sikerült az interakció és szépen elemelkedtem.

    tanulmány #2:
    felszállás közben a korábbi landing pointtól kb 15-20 km-re megláttam egy másik játékost egy Const. Aquillával, odarepültem, űrhajós kint, a hajója mellett álló holdjárójából szállt be éppen, rávillogtam, körbeszálltam, ekkor kiszállt, integetett (köszönt?). Le, majd kiszálltam, megyek felé integetve, ekkor beszált az Ursájába és elütött ...sikolyom elnyelte a végtelen űr, rezgésre alkalmatlan közege.

    sommás következtetés: akinek nagy hajója van és integet, azt le kell lőni a pitsába ;]

    Najónem, de fentiekből és hasonló, leginkább gyanus méregetésből, félelemből kirobbant konfliktusokkal tarkított találkozásokból következik, hogy még ha valaki békés szándékkal közelít is a másikhoz, előbb-utóbb belefut paranoid, pszicho / szocio és egyéb pathoid-okba, akik kilyukkasztják a bőrét pikk-pakk, így szépen lassan ő is egyre inkább eltávolodik a Citizen moralitástól.
    Na és vannak a szadisták, komplexusos kompenzálók és a többi alvilági figura.

    Remélem lesznek az ilyen "békés szerencsétlenek játékát/szórakozását elkurjuk, de hivjatok csak pirátnak"-félék játékát elkurókat tömörítö -jól működő- orgok (jobban mondva már vannak, csak nem tudom melyikhez kellene csatlakozni).

    *OP Raven: egy Hammerhead op, egy Vanguard op?
    Igen, a maga módján mindegyik az, de amíg egy Vanguard elé nem repülsz be, mert tudod, hogy véged, addig egy Raven-t 500m-re megközelítő solo vagy 1-2 hajós kompánia nyekereg, ha hasonló sorsa jut.
    Persze egyszerűbb OP-t kiáltani vagy oh wait, esetleg meg kellene tanulni az ellene hatásos taktikát.

    De jahh, remélem a Hammerhead turreteket is átgondolják, nehogy megbántódjanak a népek, mert lelövik a bénakacsa starterjüket... hát skandallum, nerfet neki, mindenkinek, aki kersztülhuzza az Aurora-pirate terveiket!

    és csak hogy legyen egy kis élet is itt SC-fronton, jöhet a flémwar ;]

    más:
    múltkor felhúztam magam SC marhaságain, nna mondom majd az Elit kisímítja az idegeimet (cca. 200 órám van benne, fél éve nem vettem elő), hát szegénynek ez annyira sikerült, hogy majd elaludtam a sokadik szöveges üzenet, repetitív dogfight / trade / sun-scan után. Mondjuk moon-land, dokkolás még mindig élmény.

    Szemét SC belengette a mézes-madzagot, utána az Elite, a maga limitált szabadság-fokával olyan mintha egy (sokkal) korábbi konzol-generációra jött volna ki (és akkor már Freelancer Rules! :D )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Sokimm #49823 üzenetére

    hajó: keybinds - lights- headlight
    on foot: jól lent flashlight-ként, jól jön ha keresgélni kell pl hajó rakterében gombot-gombhelyet :)

    És igen, kell vlmi honor, claim, egyéb regula mert űr-pubg(dayZ, warZ, H1Z1, izlés szerint behelyettesítendő egyéb survivor) lesz 1-2 nap alatt az egész.
    Bár ahogy olvastam death, permadeath, pod-okról szóló cikkeket, azért CR-ék elég komolyan gondolják 'a mindenkinek van joga jót szórakozni' elvet, szval ettől nem tartok.

    De basszus ahogy olvasom a cikkeket, hát nem lennék a helyükben, valami elképesztően brutál komplexitásban gondolkodnak mindenről, de az isten áldja meg őket, ne egyszerre és egyben akarják kiadni mindet :O
    Itt van az Elites példa, szépen csöpögtetik a tartalmat, van is egy stabil rajongóbázis : (steamcharton évek óta hozzák a stabil 6-10k-s napi felhasználószámot (ez gyenge közepes, de szimhez képest elképesztő siker, pl DCS 300-500 fő naponta(!), FSX 3-4k) , jól elvannak és hát nem tudom SC mennyivel lesz sokkal, durvábban jobb (tudom, sokkal) de hát nem is 5-6, hanem vlmi 1-2 év kellet, hogy kijöjjenek vlmi kézzelfoghatóval és az 2014-ben forradalmi volt az is (kb mint most ez a nyavajás SC ), mondjuk ellenpélda az elsietett, túlhhájpolt projektre a No Man's Sky...ehh így legyen az ember okos...

    Egy bizti' : a Sandytől ideglelést kapok, és minimum valami mockosz szexuális tartalmú videóban akarom viszontlátni (mondjuk e kettő nem feltétlenül korrellál egymással, de nálam de ;] ) és mielőtt még esetleg kritikával illetnétek emiatt, védelmemre szóljon, hogy Chris Roberts-szel kapcsolatban semmi ilyesmit nem gondolok/kívánok :DDD

    No meg tartok egy esetleges refund-hullám okozta bedőléstől-megtorpanástól, mert ez így most kb olyan, mint egy fundamentum-szegény, bizalmi befektetés, ami viszont a tömegek pszichés rezdüléseinek túlságosan is ki van téve. Na meg egy ilyen tipusú projekt túlfújásába is könnyen beleszalad mindkét oldal (dev. - backer).
    Mondjuk én pont ezen fentebbiek miatt (na nem a Sandy-pornó végett:) ), CR-ék helyében tiltanám meg a fenébe a projekt-közbeni refundot.
    A hitetlenek csak szépen várják meg a cumó kimúlását, mint minden normális Kickstarter bukta esetén.
    Mondjuk gyanus nekem ez az Amazon beszállósdi, sztem CR-ék már ha akarnának sem szállhatnának ki, mert akkora lett a projekt tehetetlensége, na meg vlszínű Bezos dobna nekik némi pénzmagot, ha nagyon betorpanna az egész, szerintem .

    Elite: szegény ha kicsit kevesebbet markol, talán jobban járt volna... na meg vlmi space-fan-Romero-t kitalálhattak volna maguknak, mert kb az egésznek olyan a hangulata, mint egy planet-spotter Aspi tejút-víziója... khm..Braben..khmm :DDD

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Sokimm #49836 üzenetére

    felbátorodva e képen és kicsit megtúrva a netet, kiváncsivá tett, vajon ez a korábban stabil karrierrel bíró, azóta Guiness rekorder /2015 - co-creating the most successful crowd funded project ever :U / csajszi mikor és mennyit kaphatott a csikizős-kinzós videóiért (nem linkelek, kedvenc pornó hubukon fellelhető a matéria);

    Mondjuk most már van annyi lóvé, hogy ő fizet Garrynek egy kis csiki-pornóért
    , esetleg E. Norton mint beugró? nyehehe :D

    és nem, nem tudtam ezekről korábban, de nem is tudom, most jobb-e ez így

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Ééés igen, megtörtént a Raven-nerf, persze úgy, hogy gyakorlatilag useless-é vált az egész:

    *3 percenként 1x EMP,

    *hatótáv: 100m-nél(!) közelebbről "bénít"

    *igaz 15mp-ig

    és e fentiekkel még nem is lenne baj, sőt kelletek ezek a korábbi állapotok(endless stunlock) végett, DE:

    *az EMP töltési ideje alatt(~20mp) és ami a bosszantó, az feltöltődés után amíg el nem süti az ember, a hajó gyak. bénakacsa: sebesség/manőverezés gyak semmi (sebsség ilyen 10-20!) és így jussak el 100m-en belül, ugyanmár :U
    Tehát felejtsd el, hogy feltöltesz és kivársz, amíg alkalmas az idő, gyak. vagy rögtön ellövöd vagy halál.
    (persze közben kéken virítasz, hogy mindenki lássa hogy ott a béna majom, azt lőjjétek)

    *EMP elsütése után a hajó minden oldali shieldje 0-ra esik ééés szépen lassan megy a regen. (so vagy kill vagy te halsz, mert ugye 100m-re vagy a hajótól, 15mp alatt meg vagy lövöd vagy spuri, persze, ha van másik ellen akkor jó eséllyel észreveszi az egész látómezőt kitöltő kisülést és már jön is szépen rád)

    Taktika (talán, mondom talán): párban/többen --> Raven bazi gyorsan(vagy stealth módban) megközelíti az ellent néhány száz méterre, benyomja a EMP töltést + próbál lavírozni az ellenfél után (de ezt hogy, ha egy EVA sebességével bír ez alatt a hajó??), majd ha mindezek ellenére sikerült bénítani, spuri, a haverok meg szétlövik a bénítottat + fedezik a shieldtelen Ravent.

    Nyilván a nerf előtti stun-lock a másik véglet volt, de azértnna, így azért sokallom a sima Sabrehoz képest a Raven weapon + manőver korlátozását, hisz gyakorlatilag használhatatlanná vált az egész EMP:
    /főleg a töltés alatti manőver/seb. korlátozás+ ellővés utáni shield kiesés végett/ életveszélyes műveletté vált így az egész, így a hajó alapfunkcióját tekintve értelmetlenné vált és persze upgradelni sem lehet a hajót semmire.
    Hátszuper, ez tényleg egy jó kis Intel-promó volt, persze lecsengett az PR, az eladások elapadtak, így szokás szerint szarnak a korábban pénzt belefeccölők fejére, nincs már szükség rájuk, főleg, hogy refundolni sem lehet ezt a csodás szerzeményt :C

    Persze értem én, hogy mindenki azért sírt, hogy stun-lock van, de mi a phalloszért kellett túltolni a korrekciót... és majd persze nemsokára jön egy megvehető alternatíva... oh wait, ott van már a Warlock, mert hogy a nerf-fel persze ugyanarra az EMP szintre hozták mind2 hajót (ami előtte azért messze nem volt így).

    Ehh vettem volna egy Vanguardot vagy Hammerheadet azokat bizti nem nerfelik, hisz azoknak az a dolga, hogy bedaráljanak mindenkit, igaz-e?

    Tanulság:
    #1 vagy ne fizess előre ezért a "kiforrott" alfáért (nézegess gameplay-vidiket, meg repülj mással)
    #2 vagy ha fizetsz, akkor olyan hajót vegyél, amivel a tömegek bírnak, mert ott a nagy számok miatt nem mernek nagyon kiszúrni a néppel: pl Hornet/Cutlass/Gladius/Freelancer(?)/Const.(?)
    Aurora persze még így nézve is a minek kategória, de mivel abból adták el a legtöbbet, simán lehet, hogy kicsit buffolják még azt is a megjelenésig...legyen az akármikor is... szóval ki tudja, Aurorára fel! :DDD

    szerk: minden nem Raven-tulaj a fentiekből leszűrheti, hogy valóban kinyírták az EMP-t, mint opciót, úgyhogy megnyugodhat mindenki a **csába :P

    ... én meg megtanulom egy Cutlassel a játékot újra :(

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Stilinski #50313 üzenetére

    Tudom-tudom, csak kb 2 hónap kihagyás után megint nagy örömmel vetettem bele magam a témába,
    örültem, mert már a hajó-custom is működik rendesen, így ráagatthattam a Gladius coolerét/pp-ját/shieldjét, így igaz nem olyan ordenáré benga a hajó aktív EMP alatt -gondolom a stealth helyetti +30-40%-os military class pp miatt vagy a cooler(?)- de igen, ez így soloban játszhatatlan (pedighát hogy infiltrálódjak ha nem így magányomban, ugye). (reply Diopapa )

    És bosszús lettem nna, hogy jelenleg van egy kb 150-200dolcsi értékű (az Optane teljesítmény, innov. alapján kb 80-90e-et ér, de ugye 130 volt), 2 hónapos insur-szel bíró, középsz*r weaponokkal megáldott, jó-nagyonjó manőverező, jó shielddel bíró hajóm, amit lényegében az EMP miatt választottam, csakhogy a jelenlegi állapot szerint pont az EMP használat okán el is veszik a fenti előnyök majd mindegyike.
    Na és persze sem refund, sem upgrade nem játszik (pl sima Sabre).

    De nyilván a nerf indokoltlan mértékének csökkenésével, közel egyenes arányban -ugye ott az érzelmi tehetetlenség, mentségemre pozitív irányba is :DDD - természetesen csökken majd az én elégedetlenségem is.

    Egyébként a Raven jó kis fürge, mozgékony egy hajó, ~Gladius kat., mellé egy kb. Cutlass shileddel bír.
    A weapon meg háát, gimballal az a 2x s2 nem sok vizet zavar, most nálam fix s3 (gyári + cf-337) játszik, ez kb egy Hornet firepower 70-80%-át tudja.

    Szőrös -nek összegzés: kötsög CIG monnyon le, a Sandy meg szintén a "le" utótaggal bíró, ámbár némileg eltérő jellegű tevékenységet végezzen,
    folytatólagosan ;]
    ;)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Jó kis Raven-nerf youtube elemzés: [link]

    [7:08] -tól számszerűleg felháborodásom tárgya

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Diopapa #50323 üzenetére

    Nem várom én hogy solo-grind hajó legyen, meg bénitó-troll, de legaláb egy "utolsó esély" opcióval bírhatna a megmardt EMP, pl: marad minden ugyanígy, de pl gyorsabban, a korábbihoz hasonlóan töltődne, vagy maradna a korábbi ~500m-es hatótáv vagy ezt a nevetséges seb./manőver redukciót csökkentenék.
    Mondjuk mivel ez jelenleg, még teamként is inkább a használhatatlan kategoria, így reméljük valamit tényleg engednek a fentiek közül.
    CIG korábbi nerfekből volt, hogy engedett egyébként? Jellemző ez rájuk?
    Mert nekem eddig leginkább az egyoldalú butítás rémlik (Reliant Kore, Avenger, Vanguard).
    Bár ne lenne igazam! :O

    ps.: az az egy szerencséje a SC-nek, hogy még így is minden percét imádom, amikor hajlandó 30+ fps-mal életre kelni(és van időm játszani)
    ...mert különben jól otthagynám az egészet és csak 2.223.345 citizen maradna :DDD

    szerk: lehet több org-hoz, szervezethez is csatlakozni? (ha már így rá kell fanyalodnom a teamplayre ;] )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Mouse-joy-gázkar-kormánypedál mind külön beviteli eszközként fut és eddig tökéletesen működött strafe frw/backw-ként a gáz/fékpedál (y-axis, combined), de most az istennek sem akarja normálisan kezelni, vagy csak a gázpedált "látja" vagy egyiket sem, isolated módban ue. (a többi ok)

    Másnak volt hasonló problémája?
    +=(hol is kell a teljes configot "lenullázni"?)

    Refound-stop:
    amint azt már, még a valós lépés előtt is megírtam, sztem ez egy rég meghozandó, logikus döntés volt, de gondolom vártak vele addig, amíg a refund miatti veszteség -és annak progressioja- tartósan nagyobb mértékűvé vált (fog vállni), mint az új támogatók általi bevételek.

    Ami ha a rebesgetett átlag 100-150(~125) dolcsis támogatás összegével nézzük, összevetve a havi 1-2 millás(1.5m) jelenlegi backer bevétellel, akkor a kapott 12000-es refund kérelem havonta egy cca. 2milliós, egyre türelmetlenebb "játékos"-bázissal számolva teljesen hihető, sőt.
    Nem beszélve a szintén emlegetett, a refund erősödésével, ennek hatására szintén egyre erősödő pszichológiai effektusokról (ld. mánia, lufi, dominoeff. és tsai.).

    Ez a döntés (is) persze rámutat a egész SC projekt, a naaaagy gonosz kiadót kihagyó modelljének és a nagy, gonosz kiadóval karöltve készülő projektek közötti különbségekre, jobban mondva, azok egyre inkább szembeötlőbb hiányára. És itt most az egyéb előny-hátrány relációkat inkább ne is feszegessük.

    ui.: Raven-t kicsit visszabuffolták: EMP töltés alatt alig csökken a manőverezőképesség (reload time, EMP respawn time, EMP elsütés utáni shield degr. maradt) --> ez így szerintem egész jó, méltányos, nem egy über-troll, de mégis, becserkészve, lopakodva, akár egy kis csapattal támogatva egész jó kis taktikát lehet ráépíteni... így én most megint szeretem a SC-t és annak tyrannusát, CR-t ;]

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz abéla #50488 üzenetére

    Refound = refund

    egyébiránt megjegyezném, milyen szépen pörög a topik :DDD

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    ... idevonzott az ismét elérhető hajókra költött pénz szaga ;] :O

    és ha már: Hurricane turretje még mindig human only, vagy van esetleg vlmi automatizálásról, alernatív modulról szó?
    Mivel nem tudok szabadulni ennek a tűzerőnek a gondolatától, így lehet Gladius-t upgradelném.

    szerk: persze elnézve a hajó "glass"-ségét egy LTI igazán nem ártana :DDD

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz cskamacska #51872 üzenetére

    LTI: bagatelizálhatjuk, ahogy tette ezt maga CR is, de tény, hogy eddig ez az egyetlen biztos ficsőr a hajók tulajdonságainak tekintetében, amin nem mertek változtatni...
    Lényegében jogilag ez az egyetlen, aminél tudod(~sejted)/ konkrétan meghatározott, hogy miért fizetsz.

    Meg ki tudja hogy mit hoz a jövő, pl ok, nem lesz havidíjas, de kell némi "betevő" és bevallásuk szerint a kész játékban már nem lehet hajókért, egyebekért(?) fizetni, akkor akár, ha kell, zogszó nélkül brutális sarccá is vállhat a respawn (~biztosítás).

    Szóval szerintem egy alapvetően harcra kihegyezett modellnél, amely ráadásul erősen a törékeny kategória, nem árt ha legalább ennyi ki van pipálva.
    Mondjuk a jelenlegi 72 hónap nálam = LTI.

    más: basszus az RSI oldalán rendesen katyvasz van Hurricane terén: van ott minden weapon hardpoint jellemzésnél: [link]
    :
    weapon: s4x2 + s3x4 + s3x2; turret: s7x4 /manned/, közben meg ha jól értem van egy s4x2 slot + egy s4x4 manned turret, coolers meg 2xM -es Arctic az S-es helyen... tudom, tudom alfa/béta, meg támogatom a projektet, nem hajót vesz az ember ;]

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz cskamacska #51938 üzenetére

    Végül egy Sabre tellett :DDD

    Márkahűség rules: van mán' Raven + Galdius; bejönnek a mozgékony hajók, nna.

    Főleg hogy megpimpeltem az új szerzeményt :
    Raven 669-as alpha dmg-es s3 lasereit(2x) + Gladius Regulus PP(1x) + Allstop SHD(2x) jait ráaggatva adja azért; így van egy ~ 2300 @ dmg-es (amit, lévén durván fordulékony, ki is tudok használni) , 6000-es shieldes (alap 4800) hajó. ... mondjuk a Bracer coolereket overlockolni kell, csak úgy bírják... ide kellene még vlmi durva military grade cucc;]

    Laserek:
    mivel torkolati sebességük csak kissé tér el, nem csúszik szét a target-jelző kör/négyzet, lehet tunkolni egyszerre (meg lehet velük sniperkedni)
    [Raven S3 laser]
    [CF-337]

    Eddig még csak offline toltam pirate-köröket(3x), ott sikerült 80-->90 ellenig eljutni, folyamatosan javulok :); legjobb körnél pedig bebuggant a interactív nézet és nem tudtam a végére OC-ni a bracereket :) .
    Megymagköpködő Cutlassokkal azért vigyázni kell. Connie Andromedát viszont pikk-pakk szétszedte.

    Mondjuk beszédes hogy 1:1 ben Cutlass sem ellenfél, mert leoldalazom a turretjét is, egyszerűen nem tud eltalálni, én meg folyamatosan oldalazva+ráfordulva szépen szétsz*pat*m :DDD

    Azért még piszkálja csőröm ez a Vanguard... mind repülni, mind ellenfélként, de majd rec-ért jól kipróbálom, de sztem lomha egy jószág, 1-2 Sabre (Gladius/Hurricane??) akár meg is akaszthatja, meglátjuk.

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Mattyokar #51968 üzenetére

    Hello,
    kb. egy osztállyal van feljebb mindenben: Gladius azért papír ehhez képest(olyan fele- 60%), meg nem is bírja az 1x PP -tal a 3x lasert sem, tehát hiába a 3 weapon s3 slot, abból muszály egynek kineticnek lenni, hogy használható legyen, azok meg jelenleg nem igazán jók(lehet ez változik), meg ugye torkolati sebességben is jeletősen eltérnek laserekhez képest, így nem is nagyon lehet, nem gimbalosan jól célozni, ha gimbal, akkor meg már csak s2-k jöhetnek szóba.
    Gladius mozgékony az tény, de el ne találjanak :) . Ráadásul shieldet is szép lassan tölti vissza (az 1x PP ugye).

    Egyébként Sabre-val is ez a gond: most jó a shield, de ha az elfogy--> a hull/armor ergya, így vigyázni kell full frontalban, de ha gond van elhúzol és gyorsan tölt vissza. (csak nehogy le-ramoljon valami állat shield nélkül :O ).

    Vanguard meg ahogy elnézem bírja a strapát(kérdés, hogy tölt vissza shieldet?), de ilyen buccaner/sabre/gladius-ok azért meghámozzák rendesen, mire leszedegeti őket. Jja meg baromi drága.

    Sztem Gladius árban akkor már inkább sima Hornet vagy Cutlass.

    szerk: stealth sztem, ahogy írták fentebb is még nem aktív fícsőr, de close combatban úgyis 2km alatt rohangáltok, így gondolom inkább messzebbi missile ellen jön majd jól.... vagy hát ki tudja :F

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz cskamacska #51977 üzenetére

    nna ezt most miért kellett? : "De nem jó az sem, mert nem abéla féle Sabre, azaz vett, már tapintható előny majd háromszoros áron"

    Szépen lassan jutottam el ide (2014.júl. vettem a startert -315-, de jóval előtte, még kickstarter állapotában felfigyeltem a projektre, sőt, már azt megelőző évtizedekben is szerettem ezt a műfajt (hiába, 94'-ben, a haver csodaszámba menő Pentium+ mágikus 8Mb RAM mellett futó WC III meghozta gyümölcsét ;) ).

    Majd volt Kobem, majd Raven gratis, és a Gladius, végül ez.
    Közben repülve(AC+PU) folyamatosan fejlesztve az irányítást jelenleg egy igen ütőképes joy-mouse-kormánypedál kombónál tartok; így egy kissé zavar, hogy ezzel a fenti megjegyzéseddel jellemzett játékostípussal legkevésbé sem tudnék azonosulni.
    De igen, a bűnöm, hogy szeretem a dogfifght-ot, az űr felfedezése, bolyongás, nyugisabb elfoglaltságok mellett élvezem a játék kompetitív aspektusát is és azt nem egy a Aurora szemszögéből kívánom megélni.

    Hála az égnek hogy nem kell több száz órát, néhány dolláros órabérben "dolgoznom" a játékban, hogy ezt elkerülhessem.
    Nevezzük ezt pay-to-time -eszköznek, és hidd el nagyon is szívesen élek ezzel a lehetőséggel, mert itt a b-oldalon biza' már egyre inkább felértékelődik ez a fundamentum :DDD .

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz m0h0senator #51986 üzenetére

    joy
    szerk: érzékenységet 0-közelben érdemes kicsit visszavenni(curvature), +minimális dead zone(roll-ra több)
    X: strafe left/right
    Y: strafe up/down (inverse vagy sem, kinek mi jön be)
    Z: roll

    mouse: X/Y: pitch/yaw
    (mouse button 1: fire (group1+2), button 2: reticle target, button 3: free view,
    oldalgombok: afterburner/brake, görgő zoom in/out)

    pedálok:
    gáz: strafe forward
    fék: strafe backward
    (gyak: thruster axis, hátránya hogy folyamatosan nyomni kell a gázt ... haladáskor)

    nagyon szuperül, finoman lehet így irányítani (próbáltam 2x joy-jal, sztem annál jobb)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz totila #52078 üzenetére

    és ha már alternatíva: Rebel Galaxy Outlaw, szegény alulprezentált volt itt ph-n, de tettem ellene :)
    szerk: picit

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Menthirist #53238 üzenetére

    Na erre kivi leszek, ha ok lesz, TracIR-eknek reszeltek vagy ha más nem a pofátlansággal határos áruknak.

    Ja csak úgy körkérdés: bedőlt már a projekt? :DDD

    Komolyan: kb fél éve nem követem SC-t, azóta vlmi nagy durranás? (még mielőtt...nyilván nincs kétségem afelől, hogy megjelenik és nagyot fog ütni...nem csak először :) ... na meg miért is lenne akkor benne ~100k-m, ha nem hinném, jobban mondva nem tudnám biztosan 100%-ig ;] hogy megjelenik?)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Szőrös  #53261 üzenetére

    sejtettem én, mán a szeme se áll jól ennek a tökfilkónak :DDD

    más (meg mindenkihez intézve - már aki veszi a fáradságot és végigolvassa :P ):
    Megoldást keresek az életbevágó, hatalmas problémámra, miszerint ligh-fighter túltengésben szenvedek!
    1. Sabre sok biztivel(60hó): ez a fő konfliktuskeresőkezelő eszköz lenne (de ugye ágy / beltér -doboznak- /raktér nincs)
    2. Sabre Raven - 2 hó bizt./ no melt / ++nerf (lényegében a 2xS3 weapon a gyenge pontja)--> szóval ezt úgy néz ki besz@ptam(?) (de legalább a hozzá adott Optane vlsznleg velem száll a sírba is :) )
    3. Gladius ez melt meg minden, de csak 6 hó bizti van rajta

    Szóval a Gladius menne a levesbe, de mire fejlődjek? Jelöltek: bányászteknő, HullB, Freelancer(Cutlass)(pénztermelés profil) - ugye harcoskodás nem biztos hogy ezzel a hajó-vonallal kellene erőltetni (pl Hammerhead 2 hó biztivel :D )

    ...vagy Sabre-t Wardenre upoljam? (van ágy/beltér meg ölég masszív jószág a W, de akkor meg mi lesz a light-fighter/mani-maker vonallal?)
    ...egyéb ötlet?

    szerk: ja igen, mikor várható ship-unlock / sale?

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz PhilBrick #53271 üzenetére

    Köszi a segítséget!
    Közben vettem a fáradságot és visszanéztem a topikban a véleményeket (köztük az én pár évvel ezelőttieimet ;] ) és vicces rájönnöm, hogy a kb évente rámtörő Vanguard-vágyam mindig ugyanoda vezet: hogy egy ügyes fürge hajó elpicsázza (persze nehogy akár csak 1x a batár elé kerüljön :D )

    De tényleg, Vanguard még mindig ilyen lomha fordulékonysággal bír?
    Mert ha igen maradnak a fürge hajók + vlmi melós járgány.

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz PhilBrick #53278 üzenetére

    Légy üdvözölve Chewbacca !
    (egyébként ezt ajánlom igen hangosan kocsiban hallgatni némi headbanggel - megfizethetetlen élmény - nameg az arcok körülötted :DDD )

    öhmm, a szokásos mindenkinek kérdés:

    SC kombinatorika alapfokon, avagy egy azonos size-n belül különböző grade-ba tartozó cuccok (PP, cooler, shield) cserélhetőek vagy csak size/grade-azonos cumók csere-kompatibilisek?
    Mil. civ. ind. besorolás kompatibilitásban probléma?

    Pl Allstop (size 1, grade 3 mil) Steward-ra (size 1, grade 4 ind.) cserélhető-e?

    statokhoz szokásos database -t vettem alapul (+RSI ship leírások)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz PhilBrick #53280 üzenetére

    Köszi a választ; nagyon nézegetek egy 325a XC customot: ami minimalis raktér nekem -feltehetően- kelleni fog az megvan, ágy -log out- megvan és persze nem utolsósorban a hozzá pakolt cumokkal (FierelCasc./Polar(x2)/Forcewall(x2); GT-220) ha kell, szanaszéjjelbuffolhatnám a Sabrémat ... természetesen ez alig szempont:DDD .

    ps:
    ja most látom, akkormár: Opiátos Beiglikómát és Kevéssé Égett Karifaszagot Hozzon Nektek a Jézuska!
    (esetleg egy Glaive-t, már ha vlkinek az üvegágyúra porcosodik ;] )

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    májerkedni fogok, mert bazira feldobott, hogy 2-en egy Cutlassal(aki ráadásul lvl7-nél kidőlt) végigvittem végre a pirate swarmot multiban (eddig nem sikerült, de annyira nem is feszültem rá); nem tudom vlmi 1.5 órás etap volt... huhh izzadok mint a ló (szerk: mondjuk mire ezt leírtam már annyira nem :DDD)

    Először próbálgattam a gépeimet(Sabre/Raven/Glad./325a) solo pirateswarmon és elkeserített, hogy alig bírom wave3-4-ig, de legalább rájöttem hogy mi lenne a legjobb -számomra- konfig/hajó, végül ezzel megpróbáltam multi-pirat-ot, azt' beadta a tutit (mondjuk előtte pár napot szívattam magam soloban).
    konfig: Sabre (size1 mind__ PP:mil gr.B+C, Cooler: mil gr.B+B, Shield: mil.grB/B/C; weap: CF-337(S3)x4); joy hotas/mouse/pedál (a kormány nem :P )
    (a cuccok egy "régi" gladiusból és egy friss 325a xc customból lettek kikukázva ;] )

    hajó exp.: 325a olyan semmilyen a no-gimbal S4 gatling az orrában jó lenne, de alig tud ráfordulni a fürgébekkre, mindegy, dobozos/csempész-cuccos küldikhez jó lesz, meg ágya is van (meg óra az ágy fölött :) )
    Gladius szuper jó skill-vadász lett, csak kicsit papier; Raven meg ... szépen világít (meg majd egyszer biztos jó lesz E-war-ra, meg lopakodni is jó, meg gyors pl :P )

    ps: az létezik, hogy soloban lomhább(nak éreztem) a sabret?? mondjuk ettől függetlenűl sztem. lomhítottak rajta, meg ugye a 4. shieldet időközben elvitte a cica, de mindegy még így is ok, így pimpelve meg nna, megfelelő ;]

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz PhilBrick #53311 üzenetére

    Na várjatok, nálam akkor valmi bibi van; a végjáték a kövi: lövöm az utolsó megmaradt Vangut, körözünk már vagy 5 perce, shieldje alig, nekem majd full(nem talál el, nem fordul rám, jó messzíről célozgatom CF-fel), egyszercsak beadja a you are winner zöld háttrű izét és vége. (nem volt saját halál animáció, tehát tuti nem ölt meg az egyszál Warden, meg ha el is talál akár egy S5 no-gimballal, ennyi shield mellett -kb 17k- az nem instant halál)
    De nem volt Hammerhead, nem jött fel semmi badge vagy Pirate G. cím sem, kaptam vlmi 6.7k kr-t és ennyi :( .
    És basszus a wave 9/10-en ált, de mondom akkor nyilván a teljesített köröket számolja, így hogy lelőttem az uccsót over, szuper megnyertük, hurrá(mint írtam gőzöm sem volt, mi a végjáték, úgy álltam neki tolom, amíg megy)... de nem, a fenébe.

    De akkor ezt hogy? Létezik hogy a wave7-nél elfogyott Cutlass megunta a spectatort, kilépett és így idő előtt vége lett? (ugye csak ketten voltunk)

    ... azért halkan jegyzem meg, ha nem lép ki(?) akkor sem lett volna sok esély 1 élettel, 2 raksival egyedül egy HH + a banda ellen, jobban mondva ha el is szenvedem magam addig, feltehetően a távolsági célzós 4xS3 össz-dmg kisebb mint a HH shield-regenje.

    Mondjuk ezek után addig nyomom amíg meg nincs :W .

    trollon/ whale-abéla in action (csakhogy dorombolhassanak az erre hivatottak ;] )
    (monduk a k-eu-i, időnkénti kínos/abszurd rögvalóság helyett, bárcsak ezzel a statusszal kellene megbírkóznom )
    trolloff/

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák