Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GreenIT

    tag

    válasz martonx #3488 üzenetére

    Szerintem roviden irtam, de a kedvedert zanzasitva ismet leirom, ha hosszunak talalod, aminek megertesehez par ora kell, lapozz le az utolso mondathoz, ott a kerdes lenyege.

    Ossze kell irnod a kapcsolataidat, gyorsan rajossz, hogy 2+x tablara van szukseged: NEV, CEG, es egyeb adatok - legyen csak cim es telefon az egyszeruseg kedveert - valamint datum es megjegyzes a valtozasok kovetesehez.
    Gyorsan rajossz, hogy a NEV-hez es CEG-hez is tobb, sot tobbfele cim tartozhat, majd arra is rajossz, hogy a telefonnal meg bonyolultabb a helyzet, az tartozhat a NEV-hez, CEG-hez, sot a NEV-hez tartozo cimekhez es a CEG-hez tartozo cimekhez is.

    Legalabb haromfele valasztasod van:
    1. A NEV-hez es CIM-hez is csinalsz tablakat kulon cimek es telefonok, valamint datum es megjegyzes mezokkel, es akkor a szemelyes es ceges adatok elvalnak egymastol, viszont tobb helyen lehet azonos adat.
    2. Csinalsz egy harmadik tablat ADATOK neven es mindent abba teszel, lehetoleg minden tipusnak kulon mezovel (allando es ideiglenes lakcim, postacim, szekhely, telephely, telefontipusok, stb.) datum es megjegyzes - ekkor az adatrogzitok orulnek, mert konnyen rogzitheto, hogy adott idopontban adott indokkal milyen valtozasok tortentek.
    3. Csinalsz egy harmadik tablat, amiben cim, cimtipus, telefon, teltipus, datum, megjegyzes mezok vannak, es akkor a tablak kozotti kapcsolatok jelentenek problemakat es lekerdezesek reven tudod kitalalni a helyzetet.

    Osszefoglalva: Az egyik modszer az adattarolas minimalizalasara, a masik az adatrogzites egyszerusegere, a harmadik az adatkapcsolatokra es lekerdezesekre fokuszal.

    Nekem eddig az elso kettot sugalltak, hogy a normalizalasnal alapveto szempont, hogy ne legyenek parhuzamos adatok, es az emberi tenyezo kikuszobolese miatt az adatrogzitesnek egyszerunek es atlathatonak kell lennie. (A programozo pedig azert van, hogy a lekerdezeseket megoldja, es amugy is lesznek kesobb ujabb igenyek meg bonyolultabb lekerdezesekre.)

    Egy programozo szerint ez mind marhasag, az adatrogzites egyszeri feladat, a lekerdezes viszont folyamatos, ezert mindent a lekerdezesekre kell tervezni.

Új hozzászólás Aktív témák