Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    Üdv!

    REGEXP segítségével keresek egy adatbázisban (a keresőkifejezésben a szóközöket |-re cseréltem), és azt szeretném elérni, hogy több beírt keresőszó esetén szűkítse a találati listát az SQL. 4 mezőben keresek, és ezeket OR köti össze, viszont így az a probléma, hogy minél több szót írok be, annál több találat lesz.

    Nem tudom, mennyire érthető, mit akarok kinyökögni. Próbálom illusztrálni. Adott 2 sor a táblában:
    1.) Danone - joghurt - epres - 125g
    2.) Danone - joghurt - barackos - 125g

    Ha beírom, hogy "epres", akkor csak az elsőt találja meg, de ha azt írom be, hogy epres joghurt, akkor megtalálja mindkettőt, és én azt szeretném, ha csak azt a sort találná meg, ahol mindkettőt rá tudja illeszteni.

    Túl egyszerű lenne, ha AND kötné össze a REGEXP-eket, mert akkor ugye mind a 4-en rápróbálja, és ha akár egyik nem hoz eredményt, már nincs is eredménye a keresésnek. Ha mind a 4 mezőnél egyezést talál, akkor persze jót ad vissza, de minél több mezőt kell megadni, annál kisebb az esélye, hogy a felhasználó kap eredményt...

    Szóval értitek, mi a problémám...? Van valami relatíve egyszerű megoldás erre?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák