Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz bugizozi #2018 üzenetére

    Nem csak ezt, sok minden mást is.
    Bevett módszer a német cégeknél, hogy amikor emelnek, akkor egyszerre akcióznak is
    Pl a zab esetében sokáig 199 volt, és 139-re akciózták. Aztán egyszer csak megvolt a döntés, hogy felviszik 229-re az árát. Ezen a csütörtökön viszont, amikor az áremelés volt, épp volt egy akció is, amikor kiírták, hogy 229 az ár, de most leárazás történt 159-re. Mikor ez a leárazás megtörtént, akkor utána már a 229-et írták ki. Ez azért praktikus módszer, mert úgy "közlik" az új árat, hogy te közben örülhess, hogy még előtte olcsón vehetsz belőle.
    Az olivás stangli így lépkedett fel bő egy év alatt 69-ről előbb 79-re, majd 85-re, de rengeteg példát tudnék hozni Rendszeresen vezetjük a kiadásainkat, és néha visszanézzük, mi hogy drágult. Épp ezért "élvezem" hallgatni a híradásokat, hogy Magyarországon az elmúlt években nulla közeli volt az infláció, miközben brutálisan drágultak az árak. Oké, értem én, hogy a statisztikában ez kijön (az ÁFA-csökkentés és a rezsicsökkentés számításával), de az elmúlt évek táblázatait nézve én azt látom, hogy ugyanazon termékek árai százalékosan bizony éves szinten is többnyire két számjegyű mértékben emelkedtek.
    Van három anyaotthonunk, ahol a családokkal vezetünk háztartási naplót. Egy évig laknak nálunk az anyák, még velük is át szoktuk nézni, hogy lássák, mi mennyit drágult egy év alatt.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • rushty

    senior tag

    válasz bugizozi #2018 üzenetére

    Jaj, pedig fejből tudtam: 140 (139) az ára. Aldi 149 azok lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Revolut meghívó pü-ben

Új hozzászólás Aktív témák